Anglai, škotai, šiaurės airiai turi skirtingus akcentus, kurie išskiria juos iš bendros visumos.  Norime Jus supažindinti su britišku akcentu ir duoti šiek tiek praktinių patarimų, kurie manome, kad padės Jums padaryti įspūdį aplinkiniams.

 

  1. Dauguma britų netaria r raidės (išskyrus Škotiją ir Šiaurės Airiją).  Tarimas be r išpopuliarėjo tarp aukštesniosios klasės atstovų pietų Anglijoje, Londone ir aplink Londoną. Kaip rašo knygos „Kembridžo anglų kalbos istorija“ autorius Johnas Algeo, „toks tarimas atsirado todėl, kad esant mažam gimstamumui praturtėję per pramonės revoliuciją norėjo skirtis nuo nekilmingųjų.  Jie ėmė praktikuoti prestižinį tarimą neišryškinant „r“ raidės, taip siekdami parodyti, kad priklauso aukštesniajai klasei.“
  1. Garsas u tariamas kaip ew. Kaip pavyzdį, paimkime žodį stupid. Amerikiečiai šį žodį taria su dvigubu oo (stoopid), o britai sako stewpid.  Žodis duty tariamas kaip dewty arba dažnai sakoma netgi jooty.
  2. Kai kalbama angliškai (britišku akcentu) raidė a (pvz. žodyje father) turi būti tariama atvira burna ir garsas turėtų sklisti iš gerklės. Aplinkiniams gali atrodyti, jog tariate arh. Pietų Anglijoje žodžiai bath, path, glass, grass turėtų skambėti barth, parth, glarss, grarss.
  3. Priebalsis t tariamas kaip t, paimkime tą patį žodį duty. Amerikiečiai savo anglų kalboje vietoj t  sako d, pvz.  doody.  Nepamirškite, kad u skambės kaip ew, tad žodį duty britai tars dewty arba gali šiek sušvelninti tarimą ir sakyti jooty.
  4. 5.       Priesaga ing tariama išryškinant priebalsį g ir skambės ši priesaga ing. Tik kartais, norint greičiau pasakyti kokį žodį, pvz. lookin, britai numeta paskutiniąją raidę.  Jeigu turime tokį sakinį human beeing, tai britišku akcentu jis galėtų būti tariamas tokiais variantais : a) hewman being b) hewman bee-in
  5. Raidė h, jeigu ji ra žodžio pradžioje, dažnai anglų kalbos britiškame variante nėra tariama. Pvz. žodį herb britai sakys erb.
  6. Dažnai naudojamas anglų kalboje žodis been anglų ir amerikiečių tariamas skirtingai.  Jeigu norite kalbėti su britišku akcentu, šį žodį turite tarti bean. Tuo tarpu amerikiečiai jį taria labai trumpai bin.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *