Nemaža dalis mūsų šalies gyventojų dirba įvairiose užsienio šalyse, todėl suprantama, kad tokiais atvejais jiems neretai iškyla klausimai, susiję su paskolų gavimu Lietuvoje. Kai kurie mano, kad jiems nėra jokios galimybės gauti paskolą, kadangi jie dirba užsienyje. Tačiau jei žmogus užsienio šalyje dirba oficialiai, jis turi galimybę kreiptis į Lietuvoje veikiančius kreditorius prašydamas jam suteikti paskolą. Todėl jei jūs taip pat jau kurį laiką gyvenate užsienio šalyje ir jums yra aktualios paskolos dirbantiems užsienyje, visų pirma galite pasinaudoti internetu ir peržiūrėti, ką jums galėtų pasiūlyti šiuolaikiniai kreditoriai. Tai šiandien yra bene patogiausia atlikti naudojantis įvairiais paskolų palyginimo tinklalapiais, kurių yra daugybė. Tokiu atveju galima sutaupyti daugiau laiko ir lengviau išsirinkti patį palankiausią paskolos pasiūlymą.

Be abejo, jei norima paskolos emigrantams, tuomet reikia patenkinti kreditorių iškeltas sąlygas. Viena jų: turėti nuolatinę registruotą gyvenamąją vietą Lietuvoje. Kreditoriai neskolins žmogui dirbančiam užsienyje, jei jis ten ir nuolatos gyvens. Taip kreditorius tiesiog nori apsidrausti, kad jei paskola nebus grąžinta ir jos reikės išieškoti, padaryti tą su žmogumi, gyvenančiu užsienyje, būtų nepalyginamai sunkiau ir vargu ar daug skolų išieškotojų ar antstolių apsiimtų tą daryti.

Paskolos būstui, kai gyveni Lietuvoje, o dirbi – užsienyje

O ir šiaip, paskolos dirbantiems užsienyje dažniausiai yra išduodamos būstui ar jo remontui, todėl reikalinga įkeisti turtą. O kaip tu įkeisi tą turtą, jei jis nėra toje šalyje, kurioje tu skoliniesi ir nepriklauso nuo jos įstatyminės bazės? Todėl kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, kad paskolos būstui dirbantiems užsienyje yra suteikiamos net lengviau nei greitieji kreditai. Įsivertinus ir kitus dalykus, žinoma…

Visa tai turėtų būti suprantama, nes juk emigrantams, turintis darbą pasiturinčioje užsienio šalyje, tikrai nesiskolins (bent dažniausiai) smulkmenoms. Skolinsis tik rimtiems dalykams – būstui, automobiliui ir t.t. – nes tokiems dalykams skolinasi visi, net ir turtingieji.

Pasitaiko, kad emigrantui reikia ir greitojo kredito ar kitos mažesnės vertės paskolos internetu. Bet tai labiau išimtis iš taisyklės. Bet jei taip nutinka ir toks poreikis atsiranda, tai reikėtų nueiti ten, kur visi kreditai yra vienoje vietoje ir susirasti tokius, kurie tinka jūsų situacijai.

Nesvarbu, kad atlyginimas didelis – skolintis vis tiek reikia atsakingai

Taip, emigrantai vidutiniškai užsidirba daug. Gerokai daugiau nei Lietuvoje dirbantis lietuvis. Nieko nuostabaus. Vakarų šalyse atlyginimai yra tiesiog didesni. Bet ar tai reiškia, kad emigrantas gali skolintis “bet kaip”? Ne, nes tai gali baigtis liūdnai. Yra ne viena istorija, kaip daug uždirbantis emigrantas skolinasi neatsakingai, o paskui nebesugeba grąžinti paskolos.

Žinoma, kiekvienas žmogus, kuris kreipiasi dėl paskolos, mano, kad paskolą galės grąžinti labai greitai ir be jokių papildomų sunkumų, tačiau praktika rodo, kad labai dažnai būna priešingai. O kai kalbame apie paskolas būstui ar kitas didesnės vertės paskolos dirbantiems užsienyje (nes jie skolinasi vidutiniškai daugiau nei eilinis lietuvis), tai bankas ar kita kredito bendrovė dar gali iš jūsų pasiimti užstatą (t.y. įsigyta būstą) ir palikti jus “ant ledo.”

Turbūt ne to norite ir tokios kloties niekam nelinkime. Bet norint to išvengti reikėtų tiesiog prieš prisiimant tokį didžiulį įsiskolinimą kaip paskola būstui ar naujam automobiliui, reikėtų tikrai įsivertinti galimybes susitvarkyti su skola. Reikia įsivertinti krizės tikimybė, kito karantino dėl COVID-19 tikimybę ir t.t. O paskolą imti tik esant užtikrintumui ir sumažėjus neapibrėžtumui dėl ekonomikos ir ateities bendrai!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *