Pastaruoju metu vis daugiau girdima, kad mobiliuoju telefonu žmonės į kai kurias interneto svetaines užeina dažniau nei naudodamiesi kompiuteriu, kad planšetiniai kompiuteriai keičia nešiojamus kompiuterius kelionėse ir taip toliau. Tačiau ar telefono esminė funkcija – skambinimas – vis dar populiari?

Balsu kalbėti yra patogu, greičiau perduodama informacija, lengviau diskutuoti. Tačiau perduodant atidesnio nagrinėjimo reikalaujančią informaciją, didelį jos kiekį paprasčiau tai daryti tekstu, todėl naudojamas elektroninis paštas. Tuo tarpu jaunimas daugiau bendrauja pokalbių programėlėmis (anksčiau buvo aktyviai naudojamasi SMS žinutėmis), tokiomis kaip „Skype“, „Facebook messanger“ ir kitos. Tačiau pokalbiai telefonu įprastai paliekami oficialesniam bendravimui, pavyzdžiui, verslo reikalais, kreipiantis į valstybines įstaigas ir pan.

Telefonai šiai dienai labai ištobulėję, suteikia daug galimybių, papildomų funkcijų, o esminė skambučio funkcija dažnai veikia prasčiau nei veikdavo senesniuose modeliuose. Dėl didelio programėlių kiekio, apkrovos ir supanašėjimo į kompiuterius telefonai ima strigti, atsiranda „pakibimo“ rizika. Žinoma, dažniausiai tai liečia šiek tiek senesnius modelius, tad norite to ar nenorite, naujos kartos telefonus tenka atnaujinti kur kas dažniau nei reikdavo tik išpopuliarėjus mobiliesiems. Tai lemia didesnes išlaidas, verčia dažniau domėtis šios rinkos naujienomis, atima laiko perprantant naują telefoną, perkeliant duomenis, kurių dabar vis daugiau (šiek tiek gelbsti debesų kompiuterija, kuri leidžia sinchronizuoti duomenis tarp kelių skirtingų įrenginių naudojantis nutolusiais serveriais, vadinamais debesimis).

Jei Jums labiau patinka telefonai, kurie atlieka vos porą būtiniausių funkcijų – teks nusivilti, kuo toliau, tuo mažiau siūloma ne išmaniųjų telefonų modelių, stengiamasi priversti visus naudotis išmaniais įrenginiais. Visgi, telefonus keičia kiti prietaisai, kurių dauguma dėvimi, pavyzdžiui, išmanieji laikrodžiai, specialios apyrankės, pakabukai. Visa tai didina žmonijos priklausomybę informacinėms ir komunikacinėms technologijoms, tačiau tuo pat metu daro žmonių gyvenimą paprastesniu, efektyvesniu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *