Retas kuris iš mūsų sugedus mašinai puolęs pirkti reikiamų dalių į parduotuvę, susimasto apie jų kokybę. O visgi derėtų. Esu pastebėjęs, kad ne tik neturtingiems, bet ir pasiturintiems vairuotojams perkant detales, pagrinidinis prioritetas yra kaina, kuri beveik kaip taisyklė turi būti nedidelė. Mažai kas noriai perka brangias autodalis. Deja daugumai mūsų brangios automobilių dalys asocijuojasi ne su kokybe, bet su per ne lyg perdėtais, didžiuliais antkainiais – todėl daug kainuojančių detalių visi vengia. Kai už naujai įsigytą mašiną suplojame kone visas savo santaupas, norisi, kad ji bent jau patikimai tarnautų, o jai sugedus, po milžiniškų investicijų, mažiausiai norisi vėl į ją kišti didelius pinigus. Vis dėl to čia yra daroma didelė klaida.

Nors ir automobilis jum atsiėjo brangiai, reikia iš anksto nusiteikti, kad jei planuojate jį eksploatuoti ne vienerius metus, neišvengiamai reikės papildomų investicijų. Čia vairuotojai dažnai klysta. Remontuodami mašiną perka pačias pigiausias, trečiarūšes atsargines detales, ko pasekoje jos atitinkamai ir tarnauja žymiai trumpesnį laiko tarpą. Todėl neišvengiamai tenka ir vėl važiuoti į autoservisą, bei lankytis auto dalių parduotuvėje. Kaip sena lietuvių liaudies patarlė byloja – skūpus moka du kartus. Su atsarginėmis dalimis būtent taip ir yra. Pirkdami pigias, prastos kokybės detales savo mašinai, ne tik, kad nesutaupysite, bet ir išleisite dar daugiau, nes ne už ilgo teks tvarkyti automobilį iš naujo. Ne gana to, žemos kokybės automobilių dalys, ne tik pačios trumpai tarnauja, bet ir įtakoja greitesnį kitų mašinos dalių nusidėvėjimą. Pavyzdžiui automobilio pakaboje sumontavus nekokybiškus amortizatorius, sumažės vairavimo komfortas, pablogės mašinos sukibimas su keliu posūkiuose ir nelygiame kelyje. Tačiau be šių problemų, dėl blogo amortizatorių darbo, taip pat kentės bei greičiau dils ir kitos važiuoklės dalys, todėl jas teks pakeisti žymiai greičiau.

Pateiksiu ir kitą pavyzdį. Tarkim nuspręsite sutaupyti pirkdami kone dvigubai pigesnes kinietiškas padangas. Tai vėlgi atsilieps važiavimo komfortui nes yra didelė tikimybė, kad iš pigaus mišinio pagamintos padangos važiuojant didesniu greičiu autostradoje, ar šiaip užmiesčio kelyje kuri yra leidžiamas didesnis greitis – ūš. Jau net neverta minėti saugumo, kurio prastos padangos užtikrinti tikrai negali. Juk jų stabdymo kelio ir kti rodikliai visada būna gerokai prastesnis, nei kokybiškų padangų. Žinoma automobilis naudos daugiau kuro, kas taip pat turės įtakos jūsų kasdieninėms išlaidoms. Na, o svarbiausia yra tai, kad prasto mišinio padanga dėvisi greičiau, todėl investuoti į naujas padangas privalėsite anksčiau, nei įisgiję, kad ir brangesnes, bet kokybiškas.

Taigi visų jūsų automobilio dalių kokybė tikrai yra svarbi. Jas pirkdami visada pasiteiraukite kokia yra gamintojo kilmės šalis. Patariu vengti kinietiškų bei nežinomų gamintojų detalių. Gerbkite savo automobilį ir jis jum tarnaus ilgus metus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *