Kaip patekti į tolimą šalį kuo paprasčiau? Žinoma, užsisakyti kelionę, į kurią įskaičiuoti ir aviabilietai, ir viešbutis, ir maistas, ir gal netgi kokia ekskursija. Tačiau ar visada norisi iki pašaknų suplanuoto ir brangaus laisvalaikio? Dažnai nepatingėjus paieškoti aviabilietai akcijos galima rasti kur kas pigesnių ir įdomesnių alternatyvų. Vykstate ne pailsėti, o darbo reikalais ir kelionės išlaidos jums yra apmokamos? Tuomet galite sau leisti išsirinkti aviakompaniją, kurioje jausitės patogiai: ar tai būtų „Aeroflot“, ar airbaltic. Tačiau ieškoti lėktuvo bilietų toli gražu ne visada yra lengvas ir malonus darbas, juolab jei pirmąsyk tai darote ir nežinote, nuo ko pradėti.  Taigi: ką naudinga žinoti, ieškant aviabilietų?

Aviabilietai

Aviabilietai

Žmonės, kurie nėra pratę atsiskaityti internetu (žinoma, dabar jų vis mažiau) nerimauja, kad atsiskaitydami banko kortele suteiks aviakompanijoms neribotą priėjimą prie savo duomenų. Tokiai baimei nėra pagrindo: jūsų banko sąskaita apsaugota, be to, atsiskaitymai registruojami. Taigi jei perkant aviabilietai ryanair nuspręs pavogti jūsų tūkstančius, nesunkiai galėsite tai įrodyti (kodėl didelei kompanijai apsimokėtų vykdyti smulkias vagystes – jau kitas klausimas). Jei baiminatės ne aviakompanijų, o šiaip sukčių, tuomet neatlikite pirkimų internetu tose vietose, kur interneto ryšys neapsaugotas, t.y. kompiuterinėse, kavinėse ir panašiai.

Tačiau yra viena sritis, kur aviakompanijos gali pasinaudoti tuo, jog perkate aviabilietai internetu. Kartais tinklalapiai „atsimena“, kokių skrydžių ieškojote ir, jei sugrįžtate į tinklapį, tą patį skrydį siūlo jums už aukštesnę kainą. Ieškant aviabilietai išties sunku išvengti „nardymo“ po įvairias svetaines lyginant jų pasiūlymus. Todėl paprasčiausias šios problemos sprendimas – išjungti „slapukus“ (anlg. cookies) savo naršyklėje. Tai padaryti užtrunka mažiau nei minutę, bet paskui galėsite nebesinervinti dėl staiga šoktelėjusių lėktuvo bilietų kainų.

Kada geriausia pradėti ieškoti lėktuvo bilietų? Vieni sako, kad kuo anksčiau – mat kompanijos dar nebus spėjusios pakelti kainų. Kiti sako, kad pigiausi yra paskutinės minutės bilietai. Paprastai geriausia pradėti ieškoti likus mėnesiui arba trims savaitėms iki išvykimo, tačiau tai labai smarkiai priklauso nuo to, kur keliaujate. Pavyzdžiui, aviabilietai i londona kainuos itin daug artėjant žiemos šventėms: juk tokiu laiku emigrantai grįžta namo. Bilietų į tolimesnes, egzotiškesnes šalis geriausia pradėti ieškoti dar anksčiau: prieš keletą mėnesių ar net pusmetį. Taip pat nepatingėti paieškoti bilieų su persėdimu. Pavyzdžiui, avia bilietai vilnius moskva gali būti ne itin brangūs, tačiau iš Maskvos lėktuvai skraido į žymiai daugiau pasaulio miestų ir kainos gali būti žemesnės, negu Lietuvos oro uostų siūlomos.

Jei nenorite vykti su persėdimais ir gyvenate Lietuvoje, tuomet oro uostų pasirinkimas yra gerokai apribotas. Tačiau net ir tuomet siūlome nepamiršti oro uostų, kurie yra netoli jūsų gyvenamojo miesto. Pavyzdžiui, jei gyvenate Vilniuje, puiki mintis gali būti paieškoti bilietų iš Rygos arba kauno oro uostas. Kelionė autobusu iki šių miestų užtruks neilgai ir kainuos nedaug.

Aviabilietai ieškojimas iš pradžių gali atrodyti varginantis, tačiau į jį taip pat lengva įsijausti. Atradus nebrangų skrydį, pavyzdžiui, iš Frankfurto į Barseloną, puoli ieškoti aviabilietai pigiai į Frankfurtą. Nesiseka? Nusprendi rinktis skrydį per Briuselį, kuris kaip tik siūlo nebrangius skrydžius į Porto… Šie aviabilietai bilietai (lektuvobilietai.eu) kiek tiek primena lobio ieškojimą, ar ne? Užtat lobis dažnai būna vertas ieškojimo: išsirinkus nebrangų skrydį galima sutaupyti pinigų ir tuomet grįžimas iš kelionės nebeatrodo kaip galutinis ir neatšaukiamas. Po poros mėnesių vėl prisėdi prie kompiuterio ir įninki ieškoti nebrangių aviabilietai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *