Dantų protezavimas reikalingas tiek jauniems asmenims, tiek senjorams dėl įvairių priežasčių. Nelaimingas atsitikimas arba liga, kurios metu prarandamas dantis gali užklupti netikėtai. Dantų protezavimas yra privalomas praradus vieną arba eilę dantų, nes pakitęs sąkandis bei žandikaulio nykimas sukelia veido deformaciją. Daugiau naudingos informacijos apie dantų protezavimą rasite ClinicDPC svetainėje.

Dantų protezai – kas tai?

Dantų protezai taip dirbtiniai įtaisai, tokie kaip implantas, tiltelis, protezas, vainikas ar venyras, sukurti trūkstamiems dantims pakeisti ir pažeistų dantų išvaizdai pagerinti. Tinkamai pagaminti protezai nesukelia pacientui nepatogumu ir po neilgo dėvėjimo jie tampa neatskiriami nuo natūralių dantų. Protezavimo procedūros metu pirmiausia burnos ertmė paruošiama gydymui. Toliau, esant poreikiui odontologas gydo ir užplombuoja gretimus dantis bei pašalina dantų akmenis ir apnašas. Pirmiausia specialiai užsakytas protezas yra užmaunamas patikrinimui: tikrinamas patogumas, sąkandžio forma bei išvaizda. Neaptikus jokių klaidų protezas galiausiai pritvirtinamas prarasto danties vietoje.

Kokius dantų protezus pasirinkti?

Odontologijos klinikos siūlo pacientas platų dantų protezų asortimentą, kurio dėka kiekvienas gali susigrąžinti sveiką šypseną. Pirmiausia protezai yra skirstomi į dvi rūšis: išimami bei nuolatiniai protezai.

Išimami protezai gali būti pritaikyti tiek visiškai prarastiems, tik dalinai nuskilusiems dantims. Pacientas be odontologo pagalbos gali lengvai įsidėti išimamus protezus į burnos ertmę. Išimti protezas reikalauja tinkamo higieninio valymo, kuris turi savo privalumų bei trūkumų. Protezų išėmimas bei valymas leidžia nesunkiai pašalinti aibę užsilikusių maisto likučių bei apnašų. Kita vertus, nuolatinis jų valymas – tai nuobodus, apsunkinantis, nemažai laiko atimantis procesas. Tai yra neišvengiamas išimamų protezų trūkumas, tačiau laikui bėgant valymas tampa nereikšmingu įpročiu.

Nuolatiniai dantų protezai yra pritvirtinami ant nuskilusio danties arba dirbtinės šaknies ir jų priežiūra nereikalauja daugiau dėmesio nei įprastas dantų valymas. Šis pasirinkimas yra brangesnis, tačiau kur kas geriau atkuria sąkandį ir dantų sveikatą.

Išimami dantų protezai Išimamus dantų protezus galime paskirstyti į dvi  grupes.  Šie protezai yra tvirtinami prie dantenų bei gretimų sveikų dantų. Jie išsilaiko savo vietoje pritvirtinus specialiais kabliukais. Protezai  gaminami iš akrilo plastiko, išskyrus atvejus, kai medžiaga dirgina paciento dantenas. Jei pacientas neturi dantų, vietoj kabliukų yra naudojamas specialus siurbliukas.

Visiškai išimami protezai yra populiarūs senjorų, praradusių visus dantis, tarpe. Jų pagrindas dažniausiai gaminamas iš plastiko, metalo arba nailono, o dirbtiniai dantys gaminami iš akrilo, poliuretano arba nailono. Protezas yra gaminamas gerai įvertinus paciento burnos ertmę siekiant užtikrinti dantų stabilumą bei efektyvumą.

Nuolatiniai dantų protezai padeda sveikai ir saugiai atstatyti pavienius arba keletą dantų. Dantų karūnėlės – tai pats geriausias variantas, padedantis atkurti ne tik natūralų burnos funkcionalumą, bet ir nepriekaištingą išvaizdą. Dantų tiltai padeda efektyviai atstatyti eilę prarastų dantų. Jie gali būti tvirtinami tiek ant šalia esančių dantų, tiek tiltai tvirtinami ant implantų. Mikro protezai bei venyrai padeda atstatyti pažeistus arba nuskilusius dantis.

Tinkamo protezo pasirinkimas priklauso nuo kliento norų bei finansinių galimybių. Geriausias, sveikiausias ir populiariausias būdas atstatyti prarastą dantį yra dantų implantacija su karūnėlių protezais. Kiekvieno paciento burnos būklė yra skirtinga, tad geriausią dantų atstatymo būdą galite lengvai rasti pasikonsultavę su odontologu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *