automobilio sankabaSankaba – automobilio dalis, kuri gana dažnai susirūpinimo sulaukia tik tuomet, kai būna per vėlu. Netinkamai prižiūrėtos sankabos keitimas tokiu atveju yra beveik neišvengiamas. Tai – pakankamai brangi, sudėtinga ir nemažai laiko atimanti paslauga. Todėl šiai mašinos daliai verčiau skirti pakankamai dėmesio ir iš anksto pasirūpinti patikimais remonto meistrais. Jie ne tik laiku diagnozuos galimą gedimą, bet ir patars, kaip sankabą prižiūrėti geriausia.

Kas ir kodėl gali grėsti sankabai?

Automobilyje yra nedaug detalių, be kurių galima važiuoti saugiai. Sankaba – ne išimtis. Ši dalis itin svarbi dėl savo funkcijos: ji išlaiko veikiantį variklį tuomet, kai nesisuka ratai. Tai būtina tam, kad galėtume pakeisti bėgį (į didesnį arba mažesnį), reguliuoti greitį ir tiesiog važiuoti sklandžiai. Beveik visų servisų, pavyzdžiui, Toptis meistrai puikiai išmano tai, kaip veikia sankaba ir dėl kokių priežasčių ji genda.

Sankaba nėra vienalytė. Šią automobilio detalę sudaro keli elementai: diskas, išminamasis guolis, smagratis ir diskatorius. Tačiau svarbu žinoti, kad sankabą reguliuoti galima tik tuose automobiliuose, kuriuose įtaisyta mechaninė pavarų dėžė. Norint nustatyti tikslų šios detalės gedimą, neužtenka išmėginti pedalo. Net ir paprasto sankabos cilindriuko keitimas Audi įmanomas tik išrinkus dalį automobilio.

Sankabai įtakos turi daugybė veiksnių. Pagrindiniai – važiavimo sąlygos, įveiktas atstumas, vairuotojo įpročiai. Sankaba susidėvi greičiau, jei daugiausia važinėjama miesto keliais, nevengiama staigių manevrų. Laimei, didžiąją dalį gedimų galima nustatyti patiems. Tam reikia įsiklausyti į automobilio skleidžiamus garsus, pajusti galimus veikimo pokyčius. Pavyzdžiui, skardus cypimas, metalo džeržgesys sufleruoja, kad gali būti reikalingas išimamojo sankabos guolio keitimas.

Jei sunku automobiliu užkilti į kalną, jaučiate, kad spaudžiant akseleratorių greitis išlieka toks pats, verta sunerimti dėl sankabą sudarančio disko. Problema gali kilti, kai nusitrina sukibimui reikalinga disko dalis. Tokį gedimą galima pažinti ir iš svilėsių kvapo. Generatoriaus sankabos keitimas gresia tuomet, jei į smagratį ar kitas dalis patenka tepalų, oro. Vis dėlto anksčiau ar vėliau sankabą tenka pakeisti kiekvieno automobilio savininkui. Todėl šiai problemai verčiau pasiruošti iš anksto, būti atidiems ir darbą patikėti patyrusiems specialistams.

Kuo geresni meistrai, tuo mažesnės išlaidos

Jei jums reikalingas automobilio sankabos keitimas kaina Vilniuje gali nemaloniai nustebinti. Čia tokia paslauga kainuoja daugiau nei 100 eurų. Tačiau pakeisti visą sankabą – gerokai naudingesnis sprendimas, nei kurios nors detalės atnaujinimas. Be to, verčiau nedelsti, nes sugedęs smagratis ar diskas gali ilgainiui pabloginti ne tik kitų sankabą sudarančių elementų būklę, bet ir kitas automobilio dalis.

Ieškant meistro didžiausią dėmesį verta skirti jo kompetencijos įvertinimui. Nors pakeisti sankabą nėra itin sudėtinga užduotis, tam reikia įgūdžių. Nuo jų priklauso paslaugos atlikimo greitis ir, žinoma, kokybė. Paiešką geriausia pradėti nuo automobilio markės ir modelio. Pavyzdžiui, jei jums reikalingas Vectra B sankabos keitimas, dairykitės patyrusio šių mašinų specialisto.

Net jei apsisprendėte, kad remonto tikslas – tik Audi 80 sankabos cilindriuko keitimas, pasidomėkite, ar autoservisas gali pasigirti sertifikatais. Padėti apsispręsti gali ir viešai publikuojami atsiliepimai. Jei meistrų įvertinimui negalite skirti pakankamai laiko, tiesiog kreipkitės į puikiai žinomą autoservisą. Pavyzdžiui, Toptis meistrai savo reputacija tikrai nerizikuoja ir darbus siekia atlikti nepriekaištingai.

Tvarkingas, sklandžiai riedantis automobilis yra vienas ne tik jūsų, bet ir aplinkinių saugumo garantų. Todėl smarkiai taupyti remontuojant mašinos detales tikrai neverta. Juk įtartinai pigus sankabos keitimas gali lemti rimtas problemas ateityje. Dėl šios priežasties sankabai nereikėtų gailėti nei laiko, nei dėmesio, nei pinigų. Tuomet kelionė visuomet bus maloni ir saugi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *