Europoje kalbama maždaug 400 kalbų; į šį skaičių įeina imigrantų bendruomenių, regioninės ir gestų

kalbos. Europos Sąjungoje, turinčioje 500 mln. gyventojų, 23 kalbos yra

laikomos oficialiosiomis, tačiau joje kalbama dar 60 regioninių ir etninių

mažumų kalbų, pavyzdžiui, samių kalba Laplandijoje arba bretonų kalba

vakarų Prancūzijoje. Norėdami skatinti tarpkultūrinį bendravimą, Europos sąsjunga ir UNESCO  2001 metus paskelbė  Europos kalbų metais. Tais etais vyko daug įvairiausių renginių, minėjimų koncertų skirtingose Europos šalyse. Buvo paminėtos visos – vartojamos, dirbtinos bei mirusios – kalbos. Kalbų metams einant į pabaigą, Europos Tarybos ministrų komitetas 2001 m. gruodžio 6 dienos 776 pasitarime nutarė rugsėjo 26 dieną paskelbti Europos kalbų diena. Nuo to laiko ši diena minima kasmet.

 

Visi sutinka, kad mokytis kalbų yra itin svarbu.  Mokantis kalbos, reikia skirti laiko ir pastangų, bet mokytis gali bet kas,  ir niekada nebūna per vėlu. Daug žmonių nedrįsta mokytis kalbų, nes mano, kad visiems žodžiams ir gramatikai išmokti prireiks viso gyvenimo. Tačiau patirtis rodo, kad tinkamai mokantis ir su tinkama motyvacija daugelis gali išmokti bent jau užsienio kalbos pagrindus. Juk niekas jūsų neverčia tapti užsienio kalbos rašytoju ar oratoriumi. Neatsižvelgiant į tai, ar jūs – pradedantieji, ar pažengę mokiniai, kalbos žinias galite pagilinti ne tik lankydami kursus. Pavyzdžiui, internetas tapo plačiu kalbų mokymosi ištekliu, kur galima rasti daug nemokamos medžiagos ir mokymosi priemonių: internetinių kursų, žodynų, žaidimų, įvairių užduočių ir t. t. Be to, internete galima rasti laikraščių ir žurnalų įvairiomis kalbomis. Mokydamiesi kalbos, mėgaukitės kultūra skaitydami knygas, klausydami muzikos, žiūrėdami filmus.

 

Europos sąjunga skatina mokėti gerai ne vieną, o dvi ir net daugiau užsienio kalbas. Todėl maži vaikai jau nuo pirmos klasės turi užsienio kalbs pamokas.  Lietuvoje užsienio kalbą, kaip pirmąją renkasi daugelis anglų, o kaip antrąją užsienio kalbą – rusų. Kiek mažiau vaikų renkasi vokiečių ir prancūzų kalbas, nors šios kalbos, ypatingai prancūzų, kitose šalyse yra populiarios.

 

Pagal „Eurobarometro“ atliktus tyrimus, kaip gimtoji kalba yra paplitus vokiečių, antroje vietoje anglų ir italų, trečioje – prancūzų kalba.  Anglų kalba yra labiausiai vartojama kalba, antroje vietoje vokiečių ir prancūzų, trečioje – rusų ir ispanų kalbos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *