gydytojas

gydytojas

Mano ligos istorija: infekcinė mononukleozė

„Nė vienas gydytojas iš pradžių nesuprato, kokia klastinga liga mane bando pasiglemžti, kol sveikata nepasiekė kritinės būklės“, – apie praėjusio pavasario vargus prisiminimais dalijasi Goda. Infekcinė mononukleozė – taip vadinasi reta liga, kuria užsikrėtė mūsų herojė. Tik ligai pasiekus kritinę stadiją gydytojas i namus ėmė ją įtarti. Džiaugsmo ašaros spingi Godos akyse – kaip gerai, kad pavyko laiku išsigydyti, kad nebuvo pažeistos smegenys ir nereikalingas gydytojas neurologas, kad netrūko blužnis ir atsistatė kepenys. Apie savo ligos istoriją pasakoja Goda.

Atrodė, kad angina

Mergina sako, kad pirmuosius simptomus pastebėjo balandžio pabaigoje, galvojo, kad tai tiesiog paprastas peršalimas, todėl ir gydytojas bei jo pagalba – nereikalinga. „Man tiesiog ėmė skaudėti gerklę, tačiau tai buvo svarbus etapas mano gyvenime, labai daug nervų ir reikalų, todėl pasakiau sau, kad nesirgsiu, ir į simptomus nereagavau. Stresas mane veikė labiau, galvojau, jeigu ir bus reikalingas koks nors daktaras, tai bus nebent gydytojas neurologas.

Vėliau, jau atsukdama laiką atgal, supratau, kad visą mėnesį, nuo tada kai užsikrėčiau, jaučiau ir kitus simptomus. Apie juos manęs tąsyk klausinėjo gydytojas i namus, todėl ir suvokiau, kad jie tikrai buvo, kitaip galbūt būčiau net neatpažinusi. Visų pirma, tai pajutau, kad visą laiką svyravo mano nuotaikos. Aš paskutiniu metu iš tiesų dažnai norėdavau ką nors bjauraus padaryti savo draugui arba net su juo išsiskirti, nors realiai jis nebuvo niekuo nusipelnęs tokio mano elgesio. Aišku, neatrodė, kad gydytojas būtų tam reikalingas, kad mano emocijas sutvarkyt. Viską suverčiau tam stresui, maniau, jog tai jis čia kaltas dėl nuotaikų svyravimų“.

Limfmazgiai

Goda sako, jog taip pat buvo pastebėjusi ir padidėjusius limfmazgius. „Taip, dar prieš dvi savaites buvau užčiuopusi kirkšnyje guziuką, tada nustebau, kad taip padidėję limfmazgiai, bet tik juos palietęs gydytojas man pasakė, kad tai reikšminga, ir kad į tai reikia kreipti dėmesį. Be to, nuolat jaučiau ir nedidelį smaugimą. Tai buvo padidėję limfmazgiai gerklėje. Kai mane apžiūrinėjo gydytojas, jau vėliau, gulint ligoninei, prie manęs taip pat buvo priėję ir daug medicinos studentų – jie visi norėjo paliesti pakaušyje buvusius itin padidėjusius limfmazgius.

Taigi, jie, kaip ir siaubingas gerklės užtinimas bei pūliavimas, buvo infekcinės mononukleozės požymiai, kuriuos man nusakė šeimos gydytojas. Kai pamačiau savo gerklę – vos ne apsiverkiau, galvojau, gal tai kokia nors difterija ar kita mirtina liga. Tiesiog ši liga paveikia visą liaukų sistemą, todėl taip pasikeičia limfmazgiai, prasideda uždegimas gerklėje. Jeigu būčiau dar ilgiau laukusi, galėjo sprogti padidėjusi blužnis, tada jau būtų reikalingas gydytojas chirurgas, kad surinktų laisvą skystį pilve“, – šiurpsta prisiminusi Goda.

Susirgimas ir gydymas

Kaip skelbia bet kuris gydytojas i namus Kaune, infekcine mononukleoze paprastai praserga maži vaikai, tačiau labai retais atvejais jie to išvengia ir užkratas juos pagauna jau vyresniame amžiuje, tada liga būna labai sunki, jos gydymas trunka kelis mėnesius. „Iš tiesų, čia buvo reikalingas gydytojas homeopatas, nes ligai nereikalingi vaistai, organizmas turi pats kovoti, stiprinti imunitetą.

Taip pat buvo reikalingas ir gydytojas dietologas, kad sudarytų specialų valgiaraštį – aš juk negaliu ir dabar valgyti daugybės dalykų, nes kepenys taip ir neatgavo savo idealios formos. Po ligos apskritai man teko atlikti labai daug sveikatos patikrų, netgi gydytojas flebologas apžiūrėjo venų būklę, nes kraujotaka irgi galėjo būti pakitusi. Kitas mano vizitas bus išsamus burnos sveikatos ir higienos tyrimas, reikalinga bus netgi aplankyti gydytojas endodontas, nes turiu problemų su dantimis“, – dalijasi patirtimi Goda.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *