ilgalaikio kreditoIeškantiems ilgalaikio kredito reikėtų kruopščiai apsvarstyti visas galimas pasekmes, kurios susidaro negrąžinus skolos laiku. Nors iš pažiūros gali atrodyti, kad įmokas mokėti bus lengva, tačiau su sunkumais susiduria daugelis, o tame tarpe galite būti ir jūs. Finansų ekspertai pabrėžia, kad skolinantis didžiulį dėmesį reikia skirti kredito sutarties analizavimui. Būtent joje nurodomos visos smulkmenos, kurios ir parodo ar pasiūlymas yra adekvatus ar vis dėlto ne. Trumpai tariant, kai bandysite kreiptis dėl paskolos išdavimo, įvertinkite visas sutartyje numatytas sąlygas ir mokesčius. Tik tokiu atveju žinosite, kad pasirinkote teisingai. Tad, apie ką reikėtų domėtis plačiau ir kokie aspektai yra svarbiausi sutartyje?

Kredito sutartyje aptariami visi mokesčiai – sutarties sudarymo mokestis, netesybos, delspinigiai, palūkanos ir t.t. Pasak finansų ekspertų, didžiulį dėmesį reikia skirti sutarties mokesčio sudarymui. Kai bandoma gauti vartojimo paskolą, kai kurie kredito teikėjai nustato labai mažas palūkanas, bet nepabrėžia koks sutarties sudarymo mokestis yra taikomas iki tol, kol klientas nepamato sutarties. Trumpai tariant, sutarties mokestis gali būti neadekvačiai didelis. Pavyzdžiui, skolinantis 7000 eurų sumą penkiems metams, kai kurios bendrovės nustato 3500 eurų sutarties sudarymo mokestį. Tai reiškia, kad jog čia nėra palūkanos. Perskaičiuojant palūkanas už anksčiau grąžintą paskolą, ši suma nebus perskaičiuojama ir tai yra suma, kurią vis tiek privalėsite sumokėti.

Ką jau kalbėti apie palūkanas – jos neretai siekia vos kelis procentus, bet būna atvejų, kad jos yra nežmoniškos. Būtina pabrėžti, kad mažos palūkanos gali atrodyti imant ilgalaikes paskolas. Tačiau, patys paskaičiuokite kokią palūkanų sumą sumokėsite per visą kredito grąžinimo laikotarpį. Tad, ieškant paskolos, būtinai įvertinkite šiuo aspektus.

Taip pat paminėti verta ir tai, kad su sunkumais neretai susiduria tie, kurie dirba ne Lietuvoje. Paskola dirbantiems užsienyje šiuo metu yra labai sunkiai prieinama. Išimtis taikoma tik tiems, kurie dirba ES priklausančiose šalyse, kur pinigai mokami eurais. Jeigu mokama kita valiuta – vargu ar kur nors gausite vartojimui skirtą paskolą. Būtinai įvertinkite šį niuansą prieš skolinantis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *