Ne paslaptis, kad izoliacija yra vienas svarbiausių veiksnių, padedančių išlaikyti šilumą namuose žiemą ir vėsą vasarą. Tačiau daugelis namų savininkų nežino, kad yra įvairių izoliacijos rūšių, kurias galima rinktis priklausomai nuo poreikių. Šiame įraše aptarsime, kaip apšiltinti namo lubų palėpės pusę – pagrindinę sritį, kad jūsų namuose būtų jauku ištisus metus!

Kokia yra namo lubų palėpės pusės šiltinimo nauda?

Dauguma žmonių žino sienų šiltinimo privalumus, tačiau tik nedaugelis supranta, kad lubų šiltinimas gali būti toks pat svarbus. Apšiltinę namo palėpės pusės lubas, galite padėti išlaikyti šilumą namuose žiemą ir vėsą vasarą. Be to, izoliacija gali padėti sumažinti išorinių šaltinių keliamą triukšmą. Nors dažniausiai šiltinimo medžiagos gaminamos iš stiklo pluošto arba celiuliozės, dabar yra daug ekologiškesnių variantų. Pavyzdžiui, vilnos izoliacija gaminama iš atsinaujinančių išteklių ir yra natūraliai atspari ugniai. Nepriklausomai nuo pasirinktos izoliacijos rūšies, skirdami laiko lubų izoliacijai, galite gauti nemažai reikšmingos naudos.

Kokią šiltinimo medžiaga turėčiau naudoti šiltinant lubas iš palėpės pusės?

Kai kalbama apie izoliaciją, galima rinktis iš daugybės skirtingų medžiagų. Nors visos jos turi savų privalumų, purškiamų putų izoliacija dažnai yra geriausias pasirinkimas palėpės luboms. Vienas didžiausių purškiamų putų privalumų yra tas, kad jomis galima užpildyti visus kampelius aplink vamzdžius ir laidus, taip sukuriant hermetišką sandarumą, neleidžiantį išeiti šilumai. Be to, purškiamųjų putų izoliacija taip pat labai veiksmingai blokuoja triukšmą. Tai gali būti didelis privalumas, jei gyvenate daugiaaukščiame name, nes padeda išvengti garso sklidimo iš vieno aukšto į kitą. Galiausiai, purškiamų putų izoliacija taip pat yra ekologiška, nes ji gaminama iš perdirbtų medžiagų ir neišskiria dujų, kaip kai kurios kitos izoliacijos rūšys. Svarstydami, kokią izoliaciją naudoti palėpės luboms, purškiamas putplastis turėtų būti sąrašo viršuje.

Lubų šiltinimas iš palėpės pusės

  1. Įsigykite purškiamų izoliacinių putų.

Jų rasite daugumoje ūkinių prekių parduotuvių. Yra dviejų tipų purškiamų putų izoliacija: uždarų ir atvirų ląstelių. Uždarų ląstelių putplastis yra brangesnis, tačiau jis taip pat veiksmingiau neleis šilumai patekti į namus.

  1. Palėpės grindis uždenkite brezentu.

Tai padės apsaugoti grindis nuo purškiamų putų izoliacijos.

  1. Priremkite purškiamų izoliacinių putų antgalį prie lubų ir pradėkite purkšti.

Įsitikinkite, kad antgalį laikote maždaug pėdos atstumu nuo paviršiaus, kad nepažeistumėte lubų. Judėkite pirmyn ir atgal per lubas, kol padengsite visą paviršių.

  1. Prieš vaikščiodami ant purškiamų putų izoliacijos arba dėdami ant jos bet kokias sandėliavimo dėžes, leiskite jai išdžiūti bent 24 valandas.
  2. Išdžiūvus purškiamųjų putų izoliacijai, patikrinkite, ar joje nėra nesandarumų, ir žibintuvėliu ieškokite vietų, pro kurias sklinda šviesa

Jei planuojate izoliuoti lubas purškiamomis putomis, prieš pradėdami darbą svarbu atlikti tyrimą ir suprasti procesą. Tikimės, kad šiame tinklaraščio įraše geriau supratote, ką reikia daryti norint pradėti. Jei turite daugiau klausimų arba norite pagalbos šiltinant lubas, nedvejodami kreipkitės į „Gamo“ šiltinimo specialistus. Mes mielai padėsime jums apšiltinti namus, kad juose būtų jauku ištisus metus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *