Dažnai mokama pakankamai užsienio kalbos žodžių, bet todėl, kad bijoma kalbėti, negaunama kalbėjimo patirties  ir nauja kalba neišmokstama. Čia keletas patarimų, kaip tokiu atveju galima sau padėti.

Jei tik pradedate mokytis, jums padės kalbos kursai.

Tie, kurie rašo elektroninius laiškus, gali rašyti tokiu greičiu, kokiu jie nori ir todėl turi pakankamai laiko pagalvoti ir pasitikrinti. Bėgant laikui su rašymo įgūdžiais bei patirtimi tobulėja ir kalbėjimo gebėjimai.

Užsienio kalba baiminamasi kalbėti telefonu. Telefoninio pokalbio pradžią galima tiesiog išmokti mintinai arba pasirašyti tekstą, o vėliau jį perskaityti.

Beje, kalbėjimo problema jau įveikta, jeigu telefonu sugebama vesti sudėtingas derybas.

Skaitymas garsiai padeda susipažinti su užsienio kalbos skambesiu. Jei tekstas mokamas mintinai, jį galima daug kartų garsiai deklamuoti automobilyje ir taip treniruotis tikriems pokalbiams. Panašiai magnetofono pagalba mintinai išmokstamas ir pirmasis pranešimas užsienio kalba. Taip pat meldimasis religinėse bendruomenėse padeda lavinti kalbą.

Per dažna kritika, nors ja ir norima padėti, trukdo mokytis. Geriau kieno nors klaidas ištaisyti tik savo mintyse ir, kol galima suprasti, ką nori pasakyti pašnekovas, jam leisti laisvai kalbėti.

Bendraujant su šeimos nariais galima nuolat įterpti užsienio kalbos frazių ir tokiu būdu žaismingai  mokytis kalbos.

Kad išmoktum užsienio kalbą, reikės kantrybės, ilgalaikių pastangų bei profesionalios pagalbos. Juo geriau žinomos gimtosios kalbos taisyklės, tuo lengviau bus mokytis naujos kalbos. O kas jau moka keletą kalbų, nesunkiai išmoks ir dar vieną. Kalbų kursai gali taip pat padėti.

Su kiekviena nauja kalba atsiveria nauja kultūra. Šios kultūros pažinimas – tikroji mokymosi prasmė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *