parduodami automobiliaiNaujos transporto priemonės įsigijimas daugeliui pirkėjų sukelia didžiulį galvos skausmą. Geros mašinos paieška – ilgas, keblus ir varginantis procesas. Tačiau ne visuomet parduodami automobiliai reiškia problemas. Surasti poreikius atitinkančią mašiną įmanoma, tereikia atidumo ir kantrybės.

Pradžioje – pagrindiniai duomenys

Žinoti, kad reikalinga veikianti mašina, neužtenka. Jei norite sulaukti sėkmės ir negaišti laiko betikslėms paieškoms, kuo anksčiau įsivardykite svarbiausias gaires. Naudinga apsispręsti dėl transporto priemonės gamybos metų intervalo, mašinos markės ir modelio. Taip pat patartina žinoti, į kuriuos miestus galite atvykti apžiūrėti automobilio. Be jokios abejonės, svarbi ir pageidaujama mašinos būklė.

Prieš ieškant transporto priemonės pravartu apsispręsti dėl pirkimo vietos ir būdo. Jei norite maksimalaus saugumo, puikiai tiks brc parduodami automobiliai. Žinoma, galite rinktis ir skelbimų portalus, tačiau ten garantija mažesnė. Jei turite pakankamai santaupų, mašiną galite įsigyti iš karto. Tačiau pritrūkę nemažos dalies sumos, drąsiai rinkitės pirkimą lizingu. Beje, preliminarią kainą taip pat naudinga žinoti. Tai galite padaryti net ir trumpai peržvelgę populiarius automobilių pasiūlymus.

Apsukrūs bandymai apgauti

Iš didžiulės pasiūlos išsirinkus dominančią transporto priemonę būtina susitikti su jos savininku, apžiūrėti potencialų pirkinį. Kadangi nemaža dalis automobilių yra siūlomi kitiems dėl to, jog pakliuvo į avariją, verta elgtis itin atsargiai. Laimei, specialistai įvardija, kaip dažniausiai įsiūlomi parduodami naudoti automobiliai, iš tiesų pasižymintys prasta būkle.

Viena gudrybių – pakeisti spidometro rodmenys. Tai itin populiarus triukas, kai mašina atkeliauja iš užsienio valstybės. Taip pat neretai priduriama, kad parduodami automobiliai priklausė tik vienam savininkui, tad yra prižiūrėti nepriekaištingai. Tikrąją situaciją gali išduoti akivaizdus skirtumas tarp mašinos išorės, vidaus ir ridos.

Pavyzdžiui, įtarimų turėtų kilti, jei sėdynių apmušalai yra labai nusidėvėję, o spidometras rodo patrauklų nedidelį nuvažiuotų kilometrų skaičių. Susigundyti „vienu savininku“ nevertėtų, nes žmonių esama skirtingų. Vienas gali prižiūrėti mašiną nepriekaištingai, o kitas – tarsi ji jam nepriklausytų.

Dar vienas bandymas apgauti slypi už neva idealios visų detalių būklės. Tam, kad variklis nebarškėtų, gali būti pilamas specialus skystis. Kuriam laikui garsų neskleidžia ir plaktuku padaužomi šarnyrai. Apie prastai arba dažnai atliekamą gedimų šalinimą sufleruoja suapvalėję variklio varžtai. Kėbulo defektai gali būti paslepiami ir tiesiog po dažų sluoksniu. Norint išvengti rizikos, verčiau viską kruopščiai apžiūrėti, ieškoti dažų likučių ir kvapo, rūdžių.

Keli svarbūs kontroliniai veiksmai

Jei norite sužinoti tikrąją sudominusios transporto priemonės būklę, galite į apžiūrą atkeliauti su mašinų meistru arba tiesiog daugiau patyrusiu žmogumi. Šį tą įtarti galite ir išmėginę vairavimą. Tokiu atveju automobilio pirkimas tampa gerokai užtikrinčiau atliekamu veiksmu.

Specialistai primygtinai rekomenduoja bent sykį užkurti variklį ir įsiklausyti į jo skleidžiamus garsus. Jie turi būti harmoningi, negali girdėtis nei barškėjimo, nei džeržgimo. Pats automobilis turi užsikurti be jokio vargo. Taip pat naudinga išmėginti valdymo skydelį – patikrinkite, ar viskas veikia sklandžiai. Paprastai tuo atveju, jei parduodami automobiliai issimoketinai, problemų dėl gedimų nebūna. Tačiau atsargumas – dorybė.

Mašiną verta išbandyti ant skirtingos kelio dangos. Pamėginkite važiuoti ne tik lygiu asfaltu, bet ir žvyrkeliu. Verta pabandyti staigiai stabdyti, atlikti kelis posūkius, pakeisti pavaras. Važiuojant bet kurios kokybės keliu nelygumai turėtų jaustis labai minimaliai, o atliekant įvairius manevrus negali kilti jokių problemų.

Net jei viskas veikia tyliai, sklandžiai ir patogiai, verta užsukti į patikimą autoservisą, įsitikinti techninės apžiūros duomenų tikslumu. Kuo kruopščiau viskas tikrinama, tuo didesnė sėkmės tikimybė. Taigi, net jei parduodami automobiliai ne visada pasižymi teisingu aprašu, išvengti pardavėjų apgaulės tikrai įmanoma.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *