Jei turite interneto svetainę ir esate girdėję apie Seo optimizavimo naudą, tai šis straipsnis jums turėtų būti naudingas. Jei nesate girdėję apie SEO, prieš tai siūlome paskaityti straipsnį – „Ar jums reikalingas Seo?“.

seo optimizavimas

seo optimizavimas

Prieš pradedant optimizuoti interneto svetainę reikalinga atlikti raktinių žodžių tyrimą. Raktinių žodžių tyrimą reikia pradėti prieš išsiaiškinant  koks yra jūsų rinkos segmentas ar veiklos rinkos niša, trumpai tariant kokias paslaugas teikiate ar prekes pardavinėjate. Tuomet susirašykite visus įmanomus raktinių žodžių variantus. Idėjų paieškokite  forumuose, konkurentų tinklapiuose. Pabandykite įsijausti į vartotojo vaidmenį, kaip jis galėtų ieškoti informacijos. Taip pat galite paklausinėti pas draugus, pažįstamus, kaip jie ieškotų tam tikros prekės ar paslaugos. Kai susidarysite raktinių žodžių sąrašą, reikia atrinkti iš kurių bus didžiausias  klientų srautas. Taip pat nevenkite ilgosios paieškos raktinių žodžių. Pavyzdžiui jei prekiaujate suknelėmis, patikrinkite kokios paieškos būtų tokių frazių, kaip „sunkelės internetu“, „proginės suknelės Vilniuje“. Nors jų paieškos bus mažesnės, bet jos generuoti nemažą klientų srautą. Taip pat šios frazės, kurios turi mažesnę konkurenciją, gali suteikti galimybę dominuoti paieškos sistemoje. Tokiu būdu dominuojančios frazės iškelia ir pagrindines frazes.

Kai turime atrinktus raktinius žodžius, surašykite juos savo interneto svetainėje. Juos galite naudoti tekstuose, prekių aprašymuose ir Meta žymose. Raktinių žodžių panaudojimas turėtų būti natūralus. Neperkraukite savo tinklapio raktiniais žodžiais. Tekstai turi atrodyti natūralūs. Nes juos skaitys ne tik paieškos sistemos, bet ir jūsų svetainės lankytojai.

Kai jau susitvarkėme vidinėje svetainės dalyje, pradėkime išorinį svetainės optimizavimą. Tai veiksmai, kuomet talpinamos nuorodos kitose svetainėse į jūsų svetainę. Tai įtakoja interneto svetainės pateikimo paieškos sistemų rezultatuose pozicijas. Paieškos sistemos aukščiau rodo tuos puslapius į kuriuos nukreipiama daug kitų šaltinių.  Svetainė, kuri turi daugiau išorinių nuorodų bus rodoma aukščiau nei ta kuri mažiau nuorodų. Šiuo metu itin efektyviai veikia socialiniai tinklais. Tai puiki ne tik išorinių nuorodų kūrimo priemonė, bet ir būdas pritraukti klientus.

Turbūt daugeliui kyla klausimas per kiek laiko įmanoma optimizuoti tinklapį ir iškelti aukščiausias paieškos sistemų pozicijas. Skirtingai nuo vidinio Seo optimizavimo, kuriuos galima suplanuoti, išorinė seo optimizacija yra gerokai ilgesnis procesas. Nuorodas talpinti reiktų periodiškai, pasidaryti nuorodų talpinimo grafiką. Nes jei per keletą dienų sutalpinsite didelį kiekį nuorodų, jūsų interneto svetainė gali būti pašalinta iš Google paieškos rezultatų. Seo optimizavimas yra nuolatinis ir nenutrūkstantis procesas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *