Vaiko pinigai

Ar jūs pakankamai dėmesio ir pastangų skiriate savo šeimos finansų planavimui, kartu siekiant patenkinti savo vaikų poreikius, įskaitant tiek kasdienes išlaidas, tiek ir jų išsilavinimą, santuoką bei kt.? Kaip bebūtų gaila, tačiau teigiamą atsakymą į pastarąjį klausimą gali pateikti tik nedaugelis tėvų, todėl jei jūs taip pat negalėtumėte pasigirti turintys efektyviai veikiantį finansinį planą ir juo besivadovaujantys tam, kad galėtumėte užtikrinti sėkmingą savo vaikų finansinę ateitį, dabar būtų pats tinkamiausias metas tokią klaidą ištaisyti ir pradėti judėti link naujai išsikeltų savo finansinių tikslų.

Galvokite apie savo vaikų finansinį saugumą

Idealiausiu atveju, vos tik jūs pradedate planuoti savo pirmąjį vaikelį, taip pat lygiagrečiai turėtumėte pradėti galvoti ir apie jo finansinę ateitį. Be abejo, daugeliui iš jūsų iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai daryti yra dar gerokai per anksti. Tačiau galite būti tikri, kad jei elgsitės vadovaudamiesi minėtu principu, bėgant metams dėl to džiaugsitės vis labiau.

Planuoti šeimos finansus ir formuoti atskirą biudžetą, kuris būtų skirtas jūsų atžalų ateičiai, tikrai nėra lengva ir akimirksniu įgyvendinama užduotis. Todėl jei jūs norite, kad visą tai pasiekti jums būtų lengviau, turėtumėte pradėti kaip įmanoma anksčiau.

Taigi, kaip jau turbūt supratote, jums visų pirma vertėtų pradėti nuo labai aiškaus savo šeimos biudžeto suformavimo ir jo optimalaus paskirstymo. Net jai šią akimirką jūs dar neturite nei vieno vaikelio, planuojant savo šeimos pagausėjimą jūs turite priimti labai atsakingus sprendimus ir planuoti savo būsimų atžalų ateitį, užtikrinant, kad jiems nekiltų jokių finansinių sunkumų ir jie būtų visiškai finansiškai aprūpinti. Tai yra jūsų kaip tėvų pareiga, kurios nevalia pamiršti nei vieniems tėvams. Juolab, kad jūs niekuomet negalite žinoti su kokiais sunkumais jums teks susidurti bėgant metams ir ar jūs visuomet galėsite būti šalia savo vaikų, todėl jei pradėsite planuoti kuo anksčiau, galiausiai galėsite būti tikri, kad jūsų vaikams nieko netrūks.

Pirminis žingsnis turėtų būti bent 10-15 mėnesinių pajamų dydžio sumos atidėjimas. Toks pirminis biudžetas bus lyg atrama, jei jums netikėtai tektų susidurti su neplanuotais finansiniais sunkumais dėl įvairių priežasčių (pvz., ligos). Ir šiuo atveju tradiciniai draudimo planai įprastai nėra tinkamas pasirinkimas, kadangi jų grąža yra pakankamai nedidelė ir negalinti atsverti infliacijos. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad apie tai jums nevertėtų pagalvoti. Priešingai, jei yra kalbama apie draudimą, turėtumėte savo vaikus įtraukti į sveikatos draudimo planą. Tokio sprendimo atveju jūsų vaikų sveikata taip pat būtų apdrausta.

Vaiko pinigai

Kiekvieni tėveliai, kurie augina savo atžalas, turi teisę gauti vaiko pinigus (plačiau apie vaiko pinigus skaitykite čia). Vieni tėvai nusprendžia kiekvieną mėnesį gaunamus vaiko pinigus skirti įvairiems savo vaiko poreikiams, o kiti atidaro atskirą banko sąskaitą savo vaiko vardu ir valstybinėms institucijoms nurodo vaiko pinigus kiekvieną mėnesį pervesti į jų vaiko banko sąskaitą. Tokiu atveju per daugybę metų pinigai kaupiasi banko sąskaitoje ir galiausiai susikaupusią didesnę pinigų sumą galima skirti stabilesnei vaiko finansinei ateičiai užtikrinti.

Nepamirškite savo tikslų

Turite supraskite, kad jūsų vaiko finansinės ateities planai nėra vieninteliai, kuriuos jūs turėtumėte būti užsibrėžę. Jūs taip pat neturėtumėte pamiršti ir ignoruoti savo tikslų. Pavyzdžiui, jei jūs susitelksite tik į savo vaiko finansinę ateitį, visiškai pamiršdami saviškę, galiausiai jūs galite suprasti, kad jūs nebegalėsite pagelbėti savo vaikams, jei jiems prireiks papildomos finansinės pagalbos. Tai reiškia, kad jūs taip pat turite būti finansiškai nepriklausomi ir būti suformavę labai stabilų bei tvirtą finansinį pagrindą po savo kojomis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *