Renkant dovanas artimiesiems…

Kaledines dovanos internetuKartu su gruodžio pirmąja į daugelio žmonių kasdienybę ateina klausimas – ką Šventų Kalėdų proga dovanoti artimiesiems? Vieniems į galvą šauna, kad kaledines dovanos internetu – geriausias sprendimas. Kitiems patinka rankų darbo dovanos: tokie žmonės keliauja į prekių, skirtų rankdarbiams, parduotuves ir įsigyję visą reikiamą „amuniciją“ siuva, klijuoja, lipdo ir galiausiai giminaičius bei draugus nudžiugina unikaliais kūriniais. Kaledines dovanos is virtuves „srities“ – idėja moterims. Na, o juokingos kaledines dovanos yra mėgstamos paauglių – jie neretai bando vieni kitus prajuokinti originaliomis dovanėlėmis-pokštais. Trumpai tariant, variantų, ką Kalėdų proga galima padovanoti artimiesiems, yra gausybė. Kaip nepasimesti?

Skirtingiems žmonėms – skirtingos staigmenos

Kai aktualios įdomios, netradicinės, „iš koto verčiančios“ kaledines dovanos internetu galima rasti nemažai tokių dovanų idėjų. Kaip ieškoti? Visų pirma, reikėtų apibrėžinti, kam dovanos reikia – mamai, draugei, tėčiui, seneliui ar vaikinui? Svarbu ir tai, kokiai amžiaus grupei priklauso žmogus, kurį ruošiamasi stebinti: paaugliams patinka vienokie daiktai, vyresniems asmenims – kitokie. Nors, atrodo, tai visiems savaime suprantamas dalykas, visgi pasitaiko, kad, pavyzdžiui, mamai išrinkta dovana geriausiu atveju tiktų pilnametystės dar neturinčiai seserei – šioje vietoje svarbu išlaikyti budrumą. Galiausiai, kaledines ar kitokios staigmenos beieškotumėte, reikėtų atsižvelgti į žmogaus pomėgius. Iš tiesų, tai bene svarbiausias dalykas. Tikėtina, kad nuoširdžiai pagalvoję apie tai, ką jūsų artimasis mėgsta, kuo domisi, kuo užsiima laisvalaikiu, išrinksite tokią dovaną, kuri ne tik jį maloniai nudžiugins, bet ir tarnaus kasdienybėje, buityje. Tai irgi svarbu – nuspręsti, ar rinksite praktišką dovaną ar tokią, kuri labiau tinkama ja grožėtis, skirta kolekcijai, laisvalaikiui, hobiui. Pavyzdžiui, knyga, nupirkta internetu ar knygyne, gali būt ir viena, ir kita: ji gali būti praktiška (pavyzdžiui, receptų knyga, enciklopedija, praktinės psichologijos vadovėlis ar patarimų konkrečiai sričiai rinkinys), ir skirta vien pasimėgavimui (nuotykių, meilės romanas, žodžiu, bet koks grožinės literatūros kūrinys).

Atsargiai su pokštais!

Kaledines linksmos dovanos, kad ir kaip patraukliai beskambėtų, deja, gali anaiptol nepradžiuginti žmogaus, jei nebus išrinktos atsargiai ir dėmesingai. Nors kai kada sakoma, kad kaledines staigmmenos žmonėms apskritai turėtų būti santūresnės, o pokštus geriau pasilikti gimtadieniams ir panašioms šventėms, konkrečių šioje vietoje galiojančių taisyklių nėra. Na, galbūt top kaledines dovanos daugelyje šalių ir yra kojinės, pinigų „vokeliai“, dovanų čekiai, skirti apsipirkti konkrečiose parduotuvėse, tačiau nebūtina sekti tokias tendencijas. Net jei jums būtų aktualios kaledines dovanos namu salygomis, vistiek reikėtų stengtis „pasukti galvą“ ir išrinkti kažką originalesnio nei visuomet. Tik pagalvokite: jei kasmet tėčiui dovanojate porą puikios kokybės kojinių, tikėtina, kad jis būtent to ir tikėsis. Didžiausias džiaugsmas žmogų aplanko tuomet, kai jis yra nudžiuginamas netikėtai. Taigi, originaliausios kaledines dovanos paieškos gali „atsipirkti“, ir net labai. Ieškodami dovanų pasistenkite nustebinti, bet, kaip ir minėta, išlikite atsargūs su pokštais. Viskas paprasta, jei žmogus, kuriam dovanosite, pasižymi geru humoro jausmu ir gali suprasti netgi subtiliausią pokštą. Šmaikščios kaledines dovanos internetu tokiais atvejais gali puikiai pasitarnauti. Tačiau, jei stebinsite žmogų, kuris kasdienybėje juokauja mažai, pavyzdžiui, yra rimtos profesijos atstovas, dirba darbą, reikalaujantį ypatingo susikaupimo, atsargiai – neperženkite ribų. Kaledines dovanos internetu idėjos tokiam žmogui gali tekti paieškoti kiek ilgiau. Galbūt draugas ar pažįstamas, nemėgstantis juokauti, pirmenybę teiktų praktiškos dovanoms? Visad geriau apgalvoti kelis skirtingus variantus, nei paskutinę minutę pirkti pirmą po ranka pasitaikiusį daiktą – pasistenkite artimuosius apdovanoti dėmesiu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *