Šiandien rinkoje vis populiaresni darosi granuliniai šildymo katilai. Žmonės juos renkasi dėl įvairių priežaščių – vieniems labai svarbus jų efektyvumas, kitiems patinka kuro kaina. Šiame straipsnyje pabandysime atskleisti pagrindinius granulinių katilų privalumus ir trukūmus, tai turėtų padėti Jums apsispręsti, kaip Jūs šildysite savo namą artimiausiais metais.

granuliniai sildymo katilai

Granuliniai katilai yra vienas iš geriausių būdų užtikrinti namų šildymą. Jie užtikrina pigią šilumą ir tuo pačiu metu leidžia mėgautis visomis kitokio tipo katilams būdingomis funkcijomis, pvz automatizuotu veikimas, kiekvienos namo dalies šildymo kontroliavimu.

Kalbant apie konkrečius tokių katilų pranašumus, tai pirmiausia reikėtų paminėti jų pigumą. Lyginant su kai kuriomis ne itin efektyviomis šildymo sistemomis, šie katilai gali sutaupyti net ~30-50% Jūsų lėšų. Turint omenyje, kad šildymo kaina sezono metu gali būti visai nemaža, per kelis metus tai gali padėti sutaupyti ne vieną ir ne du tūkstančius litų.

Turint omenyje jų atsipirkimą, galima paminėti gana konkrečius skaičius, kurie turėtų jus nustebinti. Nors biokatilai yra gana brangesni, dėl pigesnės kuro kainos, jie atsiperka vidutiniškai po 15 metų. Tokiais skačiai gali pasigirti toli gražu ne visi katilai.

Tad per ilgą laiką sutaupyti pinigai gali būti investuoti į kitas sritis. Pavyzdžiui kokybiškesnę šilumos izoliaciją, kuri užtikrintų dar didesnį taupumą ir leistų Jums dar efektyviau panaudoti savo pinigus, arba į kapitalinį namo remontą.

Galbūt yra abejojančių dėl katilų sistemos saugumo. Tačiau vėlgi skaičiai gali kalbėti patys už save – virš pusantro milijono naudotojų vien tik Europoje ir po kol kas technologija rimtai nenuvylė šių vartotojų.

Bėda yra ta, kad katilai reikalauja šiek tiek priežiūros, jei jie nėra automatizuoti. Kitaip nei dujiniai katilai, jie reikalauja, kad kuro granulės būtų pakraunamos bent jau kas savaitę (priklauso nuo kuro rušies).

Taip pat šilumokaitis turėtų būti periodiškai valomas, geriausia, kad tai būtų daroma maždaug kas dvi-tris savaites. Tai nėra būtina (aišku  valyti šilumokaitį anksčiau ar vėliau reikės bet kokiu atveju), tačiau šis procesas dar labiau padidins jūsų granulinio katilo efektyvumą. O tai yra kritiškai svarbu, norint, kad jis atsipirktų laiku.

Be viso to reikėtų išvalyti pelenų dėžę. Šis procesas yra būtinas, tačiau labai naudingas, nes gali netgi padidinti katilo efektyvumą. Tarpkitko, tai gali būti naudinga sodininkams – pelenai yra pilnavertė traša, tad jei auginate augalus, tikrai rasite kur panaudoti gautus pelenus.

Na ir galų gale, dar vienas šių katilų pliusas, kuris galbūt leis Jums nuspręsti, ką reikėtų rinktis yra jų “draugiškumas aplinkai”. Žemės ekosistemai kieto kuro granulės yra kur kas palankesnės nei dujos, elektra ar kito tipo degalai.

Tad visi katilai turi savo pliusų ir minusų, o pasirinkti ar rinksitės juos ar ne, reikia Jums. Be jokios abejonės, konsultacijos su savo srities specialistais yra būtinos, kadangi kiekvienas namas yra unikalus ir jame naudojamos medžiagos gali įtakoti Jūsų namo šildymo sistemos pasirinkimą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *