Dažnai sakome, kad laikas – tai pinigai. Iš tiesų, tai ne tik perkeltinė prasmė, bet ir daug tiesos, nes daugumoje sferų laikas yra apmokestintas: laivo nuoma valandai, pokalbių minutės, nakvynės paslaugos paromis, būsto nuoma mėnesiui ir t. t.

Norint nepermokėti, būtina tinkamai kontroliuoti laiką. Pavyzdžiui, jei vykstate darbo reikalais į užsienį, kam rinktis rytinį lėktuvą ir būti dieną prieš (ypač jei net neplanuojate susipažinti su miestu), taip sumokant už viešbutį daugiau? Rinkitės skrydį naktį – ir skrydis pigesnis, ir už viešbutį nereiks mokėti. Pasnausti galėsite ir lėktuve. Tokių situacijų begalės, tik reikia atidžiau į jas pažiūrėti.

Laiko kontrolei būtinos priemonės. Viena jų – paprasti, išvaizdūs ir kokybiški Invicta laikrodžiai arba bet kurio kito gamintojo. Tačiau vien tik turėti laikrodį – ne gana. Reikia išmokti į jį kartas nuo karto pažiūrėti, planuoti savo laiką. Planavimui padeda specialios kompiuterinės ar išmaniųjų telefonų programėlės, ypač naujausiosios versijos, gebančios ne tik pyptelėti nustatytu laiku, bet ir apskaičiuojančios, kiek laiko Jums reikės pereiti nuo vieno darbo iki kito.

Ne pirmus metus sėkmingai laiką planuojantys žmonės gali pasigirti puikiais rezultatais. Vieni jų skaičiuoja išaugusį pelną, kiti mėgaujasi ilgesniu laisvalaikiu, dar kiti – daugiau laiko gali skirti tobulėjimui, šeimai ar kam tik širdis geidžia. Akivaizdu viena – planuoti laiką verta.

Taupydami laiką galime ir prašauti pro šalį. Pavyzdžiui, pirkdami pirmą pasitaikiusią prekę galime stipriai permokėti. Tuo tarpu skirdami kelias minutes pigesnės prekės ar paslaugos paieškai (ypač jei ieškome internetu) sutaupyti galima nuo kelių procentų iki kelių kartų, priklausomai nuo prekės vertės ir konkurencijos. Pavyzdžiui, pirkdami batoną sutaupysime mažai, bet jei pirksime dviratį ar kompiuterį – skirtumas gali būti labai žymus.

Norite pradėti taupyti pinigus planuojant laiką? Pirmiausiai Jums bus reikalingas laikrodis, puikiai tinka Invicta laikrodžiai, tuomet planavimo kalendorius (gali būti virtualus, gali būti darbo knyga ar net paprastas lapas popieriaus), o toliau jau tik žinios ir eksperimentai, kol rasite geriausią laiko planavimo, optimizavimo metodą, atitinkanti Jūsų lūkesčius ir poreikius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *