Mineralinė pudra – tai milteliai, kurie sudaryti iš iki neįtikėtino mažumo susmulkintų mineralų.

Dažniausiai mineralinės pudros gamintojai naudoja 4-5 sudedamąsias produkto dalis, tačiau yra ir tokių, kurie naudoja žymiai daugiau. Deja, kai tų dalių skaičius padidėja, tarp jų atsiranda toli gražu ne mineralinių ir nenatūralių. Renkantis mineralinę pudra pravartu pasidomėti jos sudėtimi ir nepasikliauti vien tik pavadinimu.

Mineralinės pudros pirkėjams reikia būti dėmesingiems, kaip ir perkant bet kurią kitą prekę. Dalis gamintojų, kaip minėta, prideda į produktus dirbtinių ar sintetinių sudedamųjų dalių. Ši problema atsirado kartu su vadinamąja „antrosios kartos“ mineraline kosmetika. Ją būtų galima pavadinti mineralų pagrindu sukurta kosmetika, tačiau savo esme tai nėra natūrali mineralinė kosmetika. Mat ji turi papildomų sudedamųjų dalių, tokių kaip konservantai, užpildai, talkas ir pan., kurių neturėtų būti tikrojoje mineralinėje kosmetikoje.

Jei norite naudotis tik natūralia mineraline pudra, vertėtų žinoti jos sudedamąsias dalis. Grynoji mineralinė pudra turėtų būti sudaryta iš keturių sudedamųjų dalių: titano dioksido, žėručio, geležies oksidų ir cinko oksido.  

Yra nemažai teigiančių, kad ši kosmetikos rūšis yra tarsi revoliucija kosmetikos srityje. Mineralinė pudra ne tik puošia, bet ir apsaugo bei gydo odą, tad tuo požiūriu akivaizdžiai lenkia tradicines makiažo priemones. Nieko stebėtino, kad dauguma moterų, išbandžiusių mineralinę pudra, nenori grįžti prie tradicinės.

Gamintojai siūlo įvairias natūralios kosmetikos pagrindu pagamintas veido priežiūros priemones. Tai ir pudros, skaistalai, bronzatoriai, akių šešėliai ir kiti produktai. Įdomu tai, kad biraus pavidalo mineralinė pudra padengia veidą tarsi krempudra.

Be savo natūralumo, mineralinė pudra turi ir kitų privalumų. Ši kosmetika sykiu yra ir natūrali apsauga nuo saulės. Joje esantis cinko oksidas it titano dioksidas saugo odą nuo saulės sukeliamo oksidacinio streso, efektyviai blokuoja ultravioletinius spindulius.

Mineralinė pudra tinka visiems odos tipams, bet kurio amžiaus moteriai. Jos sudėtinės dalys nesiskverbia gilyn į odą. Atvirkščiai, mineralai tvirtai prilimpa prie odos, tolygiai pasiskirsto visame jos paviršiuje neužkimšdami porų ir saugo veidą visą dieną. Tokia pudra suteikia odai natūralų spindesį, ji atspindi šviesą, taip paslėpdama smulkias linijas, raukšles, poras ir kitus trūkumus. Kai trūkumų nesimato, oda atrodo jaunesnė.

Mineralinė pudra yra atspari vandeniui bei prakaitui, tad makiažas išliks nepriekaištingas sportuojant ar netikėtai užklupus lietui. Norint nusausinti sušlapusį veidą, reikia tiesiog švelniai priglausti prie jo servetėlę, bet netrinti.

Mineralinė pudra nesukelia spuogų, inkštirų ir uždegimų atsiradimo. Mineralinė pudra neužkemša odos porų, todėl ir nesusidaro palankios sąlygos spuogams, veido oda atrodo nepriekaištinga ir glotni.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *