Mityba sportuojant

Mityba sportuojant

Artėjant šiltajam metų laikui ir jau atėjus vasarai, kai saulė ragina skubėti prie vandens telkinių, nusimesti drabužius ir pasideginti, daugelis žmonių, ypač moterų, susirūpina savo kūno linijomis – pusnuogei parodyti „kumpius“ nesmagu, tad daugelis pradeda sportuoti ar laikosi dietų. Tai sveikintina, nes vadovaujantis specialistų rekomendacijomis, galima ne tik pagražinti kūną, bet ir sustiprinti sveikatą, tačiau būtina neperlenkti lazdos ir nealinti organizmo. Svarbiausi du dalykai siekiant dailesnių kūno linijų yra sportas ir mityba. Sportas dažniausiai suvokiamas kaip pastovios treniruotės sporto klube prižiūrint kvalifikuotiems treneriams, tad čia labai į šalį nuklysti vargu ar įmanoma, nebent darant bet kokius pratimus namie. O mityba – kur kas sudėtingesnis dalykas, nes apipintas mitais ir reikalaujantis ne tik savo organizmo poreikių supratimo, bet ir bendrųjų maitinimosi taisyklių išmanymo. Žinoma, mityba sportuojant moterims ir mityba sportuojant vyrams bus skirtinga tiek dėl fiziologinės sandaros skirtumų, tiek dėl skirtingų poreikių – moterys paprastai siekia tik numesti svorio ir padailinti kūno linija, o vyrai – sustiprinti ar užsiauginti raumenis. Mityba sportuojant gali būti skirstoma į dvi pagrindines šakas: mityba sportuojant ir metant svori ir mityba sportuojant ir auginantis masę, kuri vėliau paverčiama raumenimis.

Kaip minėta, svarbiausia išsiaiškinti kokia turi būti mityba sportuojant pagal kiekvieno žmogaus kūno duomenis ir tikslus, todėl bandyti eksperimentuoti pačiam nederėtų. Kiekviename rimtame sporto klube treneris pataria kokia mityba sportuojant yra tinkama lieknam vyrui ar apkūniai moteriai ir pagal tai kartu sudaroma treniruočių programa, kuri, derinant su sveika mityba sportuojant ir tinkamai atliekant pratimus, rezultataus duoda per du ar tris mėnesius. Daugelis turbū nusivils, bet karti tiesa yra tokia, kad per porą savaičių pasiekti gerų rezultatų neįmanoma, todėl dailiomis kūno linijomis susirūpinti derėtų ne likus kelioms dienoms iki atostogų, o mažiausiai porai mėnesių. Kodėl visgi reikia derinti mitybą ir sportą? Todėl, kad maistas suteikia energijos ir aprūpina organizmą lasteliena, kuri sportuojant virsta raumenimis arba padeda deginti nereikalingus kūno riebalus. Rimtai sportuojant (turima omenyje ne pritūpimus ar atsitiktinį hantelių kilnojimą namie), dirba daug skirtingų raumenų ir jų grupių, todėl tokiam fiziniam krūviui atlaikyti reikalinga energija, kurią tik maistas ir gali suteikti. Maistas sportuojant paprastai yra normuojamas, mitybos specialistai ar sporto treneriai padeda ir parinkti naudingiausius maisto proguktus, turinčius daugiausiai naudingų medžiagų, prisidedančių prie norimo pasiekti rezultato.

Jei esate vyras ir norite išraiškingos pečių linijos, solidesnių bicepsų ir tricepsų, patarimų reikėtų klausti kultūrizmo atstovų. Tikėtina, kad iįgirsite, jog jie vargo virtą vištą, specialiai apdorotas daržoves, geria daug mineralinėmis medžiagomis prisodrinto vandens. Jei esate moteris, pasiklauskite fitnesą propaguojančių sportininkių ką valgo jos – išgirsite panašių patarimų, tik ypatingą dėmesį turbūt teks skirti ir kai kurioms daržovėms, padedančioms apgauti skrandį sutvirtinant sotumo įspūdį ir kartu deginti riebalus. Na o jei jūsų tikslas yra tiesiog palaikyti neblogą fizinę formą ir stiprinti sveikatą, patarimo klauskite gydytojų dietologų, kurie paaiškins kokia turėtų būti dienos mityba sportuojant reguliariai, tačiau po nedaug.

Jei nuspręsite tik riboti maistą, galbūt ir sulieksnėsite, tačiau ne taip greitai ir, tikėtina, raumenys vistiek bus išglebę. Jei tik sportuosite neribodami maisto, raumenis gal ir užsiauginsite, tačiau vėlgi ne taip greitai, o nereikalingų riebalų atsikratyti bus sunkiau. Todėl raktas į gerą savijautą ir puikią išvaizdą yra tinkama mityba sportuojant – t.y., abiejų sudėtinių dalių derinimas.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *