veiklaKai kuriems bedarbiams atrodo, kad skolinimasis yra geriausia išeitis norint gauti papildomas pajamas, bet tai tikrai nėra pats tinkamiausias sprendimas. Greita paskola nedirbantiems asmenims vis sunkiau suteikiama, nes dabar esančios mokumo vertinimo nuostatos draudžia skolinti tiems, kurie negauna pajamų. Lengviau būtų imtis savarankiškos veiklos, kurią įregistruoti yra itin paprasta. Tiesa, jeigu jūs užsiregistruosite darbo biržoje ir vėliau registruosite veiklą pagal pažymą, tada darbo birža galės jus išbraukti iš bedarbių sąrašo, nebent patys pateiktumėte prašymą jame likti. Pateiktus prašymą likti darbo biržoje, jums vis tiek teks patiems mokėti sveikatos draudimą – jums bus pakeistas statusas į dirbančiojo asmens.

Kas liečia veiklos įregistravimą, tai elementariausias būdas pradėti vykdyti legalią veiklą – pateikti registracijos formą mokesčių inspekcijos portale. Jūs internetu galite pateikti registracijos formą, o tada jau galėsite imtis norimos veiklos. Apie individualios veiklos vykdymą turėtumėte iš anksto pasidomėti, nes jums reikės pildyti apskaitą. Apskaitą sudaro: gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalas bei sąskaitos faktūros. Dirbantiems internetu jokiu būdu negalima naudoti prekių ir paslaugų pirkimo – pardavimo kvito, turi būti naudojamos sąskaitos faktūros. Individualios veiklos apskaita yra bene pati lengviausia ir ji gerokai skiriasi nuo įmonių apskaitos, nes čia viskas daug lengviau.

Vykdant individualią veiklą, taip pat reikia mokėti mokesčius, bet kaip minėjome – buvimas darbo biržoje neatleidžia nuo prievolės mokėti privalomą sveikatos draudimą. Jeigu nenorite jo mokėti, tada turite išregistruoti individualią veiklą. Privalomo sveikatos draudimo įmokos dydis yra 31,5 eurų kiekvieną mėnesį.

Savarankiškai dirbantiems asmenims reikia žinoti ir tai, kad mokesčių yra daug. Tiesiog prisideda valstybinis socialinis draudimas bei gyventojų pajamų mokestis. Jeigu jūs esate laisvosios profesijos atstovas, tai pajamų mokestis jums bus 15 procentų nuo viso pelno. VSD mokestį sudaro 28,5 procentai nuo pusės pelno.

Tie, kurie vykdo individualią veiklą visada gali užduoti savo klausimus mokesčių inspekcijai – per VMI portalą galite užduoti tiesioginį paklausimą ir į jį bus atsakyta raštiškai. Dažniausiai atsakymas pateikiamas tame pačiame VMI portale.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *