Taisyklė Nr. 1. Norint neužkrėsti kontaktinių lęšių tirpalo, negalima kontaktinių lęšių tirpalo buteliuko galiuku liesti jokių paviršių, tarp jų ir savo kūno.

Taisyklė Nr. 2. Vandenyje iš čiaupo gali būti mikroorganizmų, tokių kaip acanthamoeba, kurie pasižymi akių infekcijas sukeliančiu poveikiu. Todėl reikia saugoti kontaktinius lęšius ir jų aksesuarus nuo bet kokio sąlyčio su vandeniu iš čiaupo.

Taisyklė Nr. 3. Minėtieji mikroorganizmai acanthamoeba, esantys vandenyje iš čiaupo, aktyvūs po nusausinimo gali būti daug metų, todėl tuščius dėkliukus, skirtus kontaktiniams lęšiams būtina nuplauti karštu vandeniu ir juos nusausinti. Visgi, kai kurie okulistai pataria naudoti ne vandenį, bet priemones, skirtas kontaktiniams lęšiams, t.y. tirpalus, kurie yra universalūs arba skirti dezinfekavimui.

Taisyklė Nr. 4. Kaip rodo patys naujausi tyrimai, norint išvengti bakterijų biofilmų, kontaktinių lęšių dėkliuką geriausia nušluostyti švaria servetėle ir ant kitos švarios servetėlės padėti apverstą.

Taisyklė Nr. 5. Siekiant išvengti infekcijos, rekomenduojama panaudotą kontaktinių lęšių dėklą pakeisti nauju kaip nurodyta instrukcijoje arba bent jau kas mėnesį.

Taisyklė Nr. 6. Pati svarbiausia taisyklė – kontaktinius lęšius būtina plauti ir dezinfekuoti kartą per dieną. Tuo tarpu jeigu yra naudojami kontaktiniai lęšiai, kurie akyse būna įdėti ilgai, tuomet juos plauti ir dezinfekuoti reikėtų kai jie yra išimami iš akių. Tokiu būdu akys ne tik bus sveikesnės, bet ir bus galima jausti didesnį komfortą nešiojant kontaktinius lęšius.

Paprastus ir spalvotus lęšius galite įsigyti  internėtinėje parduotuvėje – Pigus Lęšiai.

Vienas komentaras į: “Nešiojantiems kontaktinius lęšius, šių taisykliu laikytis būtina”

  1. Puikus straipsnis!Tikrai, kad seksiu šio tinklaraščio pranešimus (:

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *