Šeimos planavimas – XXI a. požymis

Nestumo skaiciuokle

Nestumo skaiciuokle

Dvidešimtajame amžiuje ir anksčiau niekas nė nekalbėdavo apie šeimos planavimą. Vaikai gimdavo tada, kada jiems būdavo lemta. Dabar, moderniais dvidešimt pirmojo amžiaus laikais, šeimos planavimas didžiojoje visuomenės dalyje yra normalus ir įprastas reiškinys. Poros siekia susikurti tinkamas gyvenimo sąlygas, gauti išsilavinimą, rasti gerą darbą, įsikurti būstą ir tik tuomet ima galvoti apie vaikus. Tokioms šeimoms praverčia nestumo skaiciuokle. Tai paprasta, internete randama sistema, kuria naudojantis galima apskaičiuoti, kada po apvaisinimo turėtų gimti vaikelis.

Nėštumo skaičiuokles internete

Šeimos, norinčios kuo tiksliau apskaičiuoti, kada turėtų gimti kūdikis, internete nesunkiai gali rasti daugybę skirtingų nestumo skaičiuoklių. Nestumo skaiciuokle – tai nesudėtinga sistema, kuri apskaičiuoja galimą gimdymo datą. Į šią nestumo sistemą dažniausiai reikia įvesti apvaisinimo laiką, pirmojo ir antrojo ketvirčio praėjus dviems savaitėms po paskutiniųjų menstruacijų pradžios laiką, mėnesinių ciklo trukmę. Tai – viena paprasta skaiciuokle. Žinoma, internete yra ir išsamesnių, daugiau parametrų reikalaujančių sistemų. Skaiciuokle, kurioje prašoma nurodyti ciklo dienas, dienas tarp ovuliacijos ir mėnesinių, nėštumo trukmę ir daugelį kitų skaičių, pateikia kur kas tikslesnius duomenis. Todėl, norintiems sužinoti kuo tikslesnius ir patikimesnius duomenis, patartina naudotis išsamesne nestumo skaiciuokle. Nežinantiems, kaip internete rasti nestumo skaiciuokle, paprasčiausia būtų naudotis interneto paieškų sistema, paieškos laukelyje kaip raktinius žodžius įvedant frazę „nėštumo skaičiuoklė“. Paieškos sistema pasiūlys daugybę skirtingų variantų. Patartina išbandyti keletą jų ir palyginti gaunamus rezultatus – tie, kurie sutampa, tikriausiai ir bus tiksliausia gimdymo data.

Nėštumo kalendorius – priemonė žinoti, kaip vystosi vaisius

Dar vienas įdomus ir naudingas dalykas, praverčiantis ir būsimoms mamytėms, ir tėčiams, yra nestumo kalendorius. Tai tarsi išsamus dienoraštis, kuriame pagal nestumo savaites yra aprašoma, kaip moters organizme vystosi vaisius. Toks kalendorius padeda būsimoms mamoms nusiraminti ir sužinoti, ar viskas vyksta normaliai ir natūraliai. Be to, šiuose dienoraščiuose greta vaisiaus vystymosi etapų dažnai pasakojama ir apie mamos būseną, o tai tik ramina ir guodžia jaunąsias mamytes – jos ne vienos taip jaučiasi, viskas yra normalu. Nėštumo kalendoriuose galima perskaityti apie vaiko vystymąsi savaitėmis, trimestrais ar net dienomis – kiekvienas toks dienoraštis yra skirtingas. Internete juos rasti nėra sudėtinga – į interneto paieškos sistemos laukelį kaip raktinius žodžius geriausia vesti frazę „nėštumo kalendorius“. Paieškos sistema pateiks daugybę skirtingų rezultatų su įvairiais specializuotuose portaluose publikuojamais kalendoriais. 

Kokie ženklai įspėja apie užsimezgusį vaisių?

Daugelis jaunų būsimų mamyčių nežino, kokie nestumo požymiai pirmomis dienomis gali pasirodyti. Yra keli nestumo simptomai, kurie perspėja apie moters kūne užsimezgusį vaisių. Apie nėštumą praneša vėluojančios mėnesinės, jautrūs krūtų speneliai, nedidelis kraujavimas ir lytinių lūpų tempimas, pykinimas rytais, kartais iššaukiantis net vėmimą, dažnesnis šlapinimasis, silpnumo jausmas, pakilusi kūno temperatūra, užkietėję viduriai. Visi šie požymiai informuoja apie apvaisinimą. Žinoma, būtina įsitikinti, ar šie simptomai – tai pranešimas apie nėštumą. Tai galima padaryti, atlikus vaistinėse parduodamą nėštumo testą, o jei juo nepasitikite – apsilankymas pas ginekologą atskleis, ar laukiatės. Pirmosiomis nėštumo dienomis taip pat natūralu, kad gali kamuoti nerimas dėl galimo persileidimo, baimė dėl ateities, emocinis nestabilumas, galvos skausmai bei tęstis aukščiau išvardinti „negalavimai“. Visus šiuos procesus iššaukia moters organizme vykstantys pasikeitimai – kūnas bando prisitaikyti prie atsiradusio vaisiaus ir suteikti jam visas reikalingas medžiagas. Jei nėščioji nerimauja, neturinti pakankamai informacijos apie nėštumą, daugybė informacijos yra internete bei specializuotoje, nesudėtinga kalba parašytoje, literatūroje. Nestumo nutraukimas gali būti atliekamas per pirmąsias 28 nėštumo savaites – šį faktą galite nesunkiai rasti internete arba pasiteiravusi savo ginekologo. Vis dėlto, norint išvengti šios nemalonios ir galinčios ilgalaikes pasekmes sukelti procedūros, turėtumėte kruopščiai planuoti šeimos gyvenimą ir stengtis išvengti netikėtų staigmenų. Šiam tikslui pasitarnauja nestumo skaiciuokle.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *