kredito skaiciuokleAuganti ekonomika ir gerėjančios nuotaikos finansų rinkose vis daugiau Lietuvos gyventojų skatina praverti bankų duris ir aktyviau pradėti domėtis esamomis kreditavimo sąlygomis. Bet ar dabar pats laikas imtis įgyvendinti savo svajones, kurioms reikia imti paskolą?

Pastaruoju metu bankų taikomos palūkanos gerokai sumažėjo palyginus su krizės metais, nes ekonomika dabar yra žymiai tvaresnė, bei taip pat palūkanas mažina ir Europos Centrinis Bankas, siekdamas rinkoms įpūsti dar daugiau gyvybės. Žinoma, dabar gyventojai daug atsargiau vertina savo galimybes – nori būti tikri, kad tikrai pajėgs laiku mokėtis paskolos mėnesines įmokas.

Naudojantis paskolos skaičuokle, nesunkiai galima paskaičiuoti, kad imant 150 000 Lt kreditą būstui 30 metų su 5% metinėmis palūkanomis, kas mėnesi tektų grąžinti po 805, 23 Lt. Ar tai daug? Priklauso nuo kiekvienos šeimos pajamų, tad kiekvienas tiksliai turėtų įsivetinti, kiek būtinų išlaidų reikia kas mėnesį, ir kiek pinigų liktų pragyvenimui. Lietuvos bankas yra nustatęs, kad paskolos grąžinimo mėnesinė įmoka negali viršyti 40% visų šeimos pajamų. Aišku, galima planuoti 3-5 metus  į priekį, bet namui ar butui įsigyti paprastai paskolos imamos visam gyvenimui, tad labai sunku pasakyti, kokia mūsų finansinė padėtis bus po 15 ar 20 metų, tad nevertėtų labai pasikliauti optimizmu, kad pajamos tik didės. Paprastai duobės ir pakilimai būna neišvengiami, todėl rekomenduojama visada pasilikti kažkokį „rezervą“.

Savo pagetį labiau galime prognozuoti imdami trumpalaikę vartojimo paskolą. Skaičiuojame, kad norint pasiskolinti vidutiniam automobiliui įsigyti, kurio vertė 15 000 Lt, imant paskolą 5 metam su 12% palūkanų norma, kas mėnesį reikėtų atseikėti 333,67 Lt, kas nėra labai jau dideli pinigai dviejų asmenų šeimai, uždirbantiems bent vidutinį atlyginimą.

Kokios aeities perspektyvos paskolų rinkoje? Šiuo metu, panašu, kad bankai turi pinigų perteklių, nes jau nebenori mokėti palūkanų už indėlius, tad išeitų, kad ir skolintus būtū galima pigiau, bet paradoksas, kad šioje vietoje didelių permainų nematyti – bankai vis dar atsargiai dalina pinigus, siekia būti 100% tikri sandorio sėkme.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *