paskolosGreitosios paskolos kuo toliau, tuo labiau pinga, o taip yra dėl Lietuvos banko dažnai pateikiamų įstatymo pakeitimų priėmimo. Trumpai tariant, kuomet šios finansų rinkos dalyvių veiklos reguliavimo ėmėsi LB priežiūros institucijos, tai nuo to laiko vis dažniau yra kontroliuojama kreditorių veikla pakeičiant leidžiamas palūkanas bei kitus įstatymo punktus. Štai, neseniai įsigaliojusios pataisos jau nebeleidžia paskolų teikėjams verstis pinigų skolinimo veikla nakties metu – jie kreditus išduoti gali tik darbo dienomis. Tokie pakeitimai, kurie atsiranda vis dažniau, skatina ir sukčių domėjimąsi šia rinka. Matote, net ir kredito teikimo veikloje pasitaiko įvairių suktybių. Tai pabrėžiama šiame straipsnyje: http://www.onkreditas.lt/naujienos/23-i-greitasias-paskolas-nusitaike-ir-sukciai.

Lietuvoje kreditorių veikla yra prižiūrima tuo atveju, jeigu paskolų teikėjas užsiima vartojimo kreditų arba būsto paskolų išdavimu, o taip pat ir kitų paskolų teikimu. Bet, tie privatūs kreditoriai, kurie siūlo paskolas skelbimuose, dažniausiai nėra registruoti jokiuose kreditorių sąrašuose, jie gali veikti praktiškai nevaržomi. Štai, dabar skelbimų portaluose galite matyti daug pasiūlymų, kuriuose nurodoma, jog paskolos suteikiamos su labai mažomis palūkanomis, kartais net mažesnėmis nei siūlo bankai. Taip pat tokie skolintojai neprivalo tikrinti klientų mokumo. Jie tuo ir naudojasi – pabrėžia, kad klientams mokumo vertinimo procedūra nebus atliekama. Blogiausia tai, kad šios veiklos negalima sureguliuoti tais atvejais,  net jeigu kredito paraiškos patikrinimo mokestis yra milžiniškas. Trumpai tariant, yra tokiu kreditorių, kurie apsimeta, jog gali paskolinti pinigų. Ko jie siekia?

Paprasčiausiai, kuomet klientas kreipiasi į tokį kreditorių, tai iš jo išgirsta reikalavimą, kad po duomenų pateikimo būtina pervesti nemažą sumą, jog būtų patikrintas mokumas. Yra sukčių, kurie netikrina mokumo ir pinigus pasiima nieko neduodami klientui. Yra tokių, kurie tiesiogiai bando sukti aferas – prašo, kad būtų pervesta neva pradinė įmoka, kuri įprastai reikalaujama tik bankuose ar unijose imant būsto kreditus (šaltinis: http://vienas.eu/lietuvoje-brangsta-paskolos/) .

Skelbimuose dairytis į paskolų pasiūlymus nerekomenduojama – ten daug sukčių, kurie pasiruošę išvilioti pinigus. Jeigu jums reikia nedidelės sumos vartojimo poreikiams patenkinti, tai greitųjų kreditų bendrovės jums ko gero pirmajam kartui paskolins netgi neimdamos jokių palūkanų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *