Kuomet prireikia pakuoti didelį kiekį daiktų daug laiko sugaištama tinkamoms pakavimo medžiagoms įsigyti. Tačiau bene patogiausias būdas pakuoti nevienodo dydžio daiktus buvo ir yra polietilenino plėvelė.

plevele pakavimuiPlėvelė leidžia patogiai supakuoti daiktą įvairiose situacijose: kai jį reikia pervežti, sandėliuoti, laikinai apsaugoti nuo išorinių veiksnių ar panašiose situacijose. Nors yra ir daugiau alternatyvų, tačiau polietilenas ir iš jo pagamintos plėvelės dažniausiai yra patogiausia išeitimi, kadangi nereikia iš anksto žinoti tikslių dydžių, gaišti laiko matavimams.

Daiktų pakavimo plėvelės yra patogios tuo, jog į plėvelę suvyniojant daiktus sunaudojama būtent tiek plėvelės, kiek reikia daikto pakavimui, tuo tarpu naudojant maišus ar kitas pakavimo medžiagas atsiranda bereikalingi oro tarpai ar tiesiog atliekamos medžiagos, kuri, neretai, papildomai užimą vietą, sukelia kitokių nepatogumų.

Plėvelėse supakuoti daiktai taip pat yra papildomai apsaugoti nuo drėgmės. Daugelis plėvelių yra nelaidžios arba itin mažai laidžios drėgmei, todėl tinkamai supakuoti daiktai nesušlaps net jei jie bus gabenami lietingu oru. Tuo tarpu, naudojant įprastas pakavimui kartotines dėžes, didelė tikimybė, kad merkiant stipresniam lietui dėžės permirks ir daiktai sušlaps. Siekiant atsargumo, virš gabenamų daiktų visuomet rekomenduojama įrengti pastogę nuo lietaus iš įtemptos nuolaidžiai plėvelės. Be abejo, saulėtą dieną to daryti nebūtina, tačiau jei prognozuojamas lietus – tai gali praversti. Ieškantiems kokybiškų pakuotės sprendimų verta apsilankyti www.plasteda.lt svetainėje.

Plėvelės gali būti ne tik puiki pakavimo priemonė, bet taip pat ir apsauginė priemonė. Kaip jau anksčiau minėta, plėvelės gali apsaugoti nuo lietaus, o taip pat nuo įvairiausių smulkių įbrėžimų, kurie dažnai neišvengiami daiktų pervežimo metu. Be to, plėvelės ypač praverčia remonto metu, kuomet dažomos sienos ar lubos. Apdengus patalpoje esančius baldus ar kitus daiktus išvengiama neplanuoto jų išsitepimo dažais ar tinku, mažiau geriasi kvapas.

Daržus ar sodus turintys asmenys puikiai žino, kad plėvelės padeda apsaugoti daugelį augalų nuo šalčio ar uogas nuo jas lesančių paukščių. Be to, plėvelės sukeliamas šiltnamio efektas leidžia kai kurias daržoves išauginti anksčiau ar didesnes.

Plėvelės panaudojimo galimybės yra labai plačios, todėl ji laikoma labai svarbiu žmonijos išradimu, pakeitusiu nemažai kasdienių įpročių. Tačiau kaip bebūtų gaila, itin aktyvus plėvelės naudojimas atneša ir žalos, kurią labiausiai jaučia gamta bei jos smulkieji gyventojai, kurie įsipainioja ar prisiryja nevietoje išmestų plėvelės gabalų, kuriems suirti reikalingi šimtmečiai.

Plėvelės naudojimas būtų labai naudingas ir sveikintinas jei nedarytų tokios didelės neigiamos įtakos gamtai ir ekologijai, todėl siekiant iš plėvelės gauti tik naudos ir išvengti bet kokios žalos reiktų skatinti savo artimuosius ir pažįstamus kuo atsakingiau žiūrėti į plėvelės ir kitų polietileno gaminių išmetimą bei rūšiavimą, stengtis patiems rodyti tik gerą pavyzdį ir panaudotas plėvelės sunaikinti taip, kaip rekomenduojama, išmetant į tam skirtas vietas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *