Mėgstate gaminti, turite tam žinių ir tinkamas patalpas, norite gaminti dalis baldams ar kažką kito ir tai realizuoti? Kodėl gi nepradėjus savo gamybos verslo. Jums tereikės šiek tiek papildomai pasidomėti kai kuriais formalumais ir skirti pakankamai lėšų, būtinų verslo kūrimui bei sėkmingam jo plėtojimui.

Pirmiausiai Jums reikės įsteigti įmonę. Beveik visuomet tokiu atveju steigiama uždaroji akcinė bendrovė, kiek rečiau pasirenkama mažoji bendrija ar kitos veiklos įregistravimo rūšys. Kiekviena jų turi savo privalumų, o kartu nešasi ir savitus trūkumus, todėl reikėtų patiems peržvelgti, kuri forma patrauklesnė konkrečiam Jūsų atvejui (tai gali priklausyti nuo planuojamų gamybos apimčių, klientų tipo, darbuotojų skaičiaus ir pan.)

Nepriklausomai nuo to, koks bus Jūsų gaminys, ar tai būtų stiklai, ar fasadai baldams, o gal net elektros varikliai, Jūsų verslui galios standartinės taisyklės, galiojančios visiems verslams. Tai ir privalomas buhalteris, direktorius, būtinasis registracijos adresas bei antspaudas, kiti formalūs dalykai, tarp kurių gali būti ir tam tikros licencijos, jei užsiimsite maisto gamyba ar daiktų vaikams, sąlyčiui su maisto produktais skirtų indų ir pan. gamyba.

Susitvarkius visus biurokratinius reikalus, nurodžius registracijos adresą, pateikus įmonės įstatus pats laikas įsigyti reikiamą techniką gamybai. Fasadai baldams reikalaus tikslių medžio apdirbimo įrenginių, o užsiimantys metalo gaminiais ar kalvyste turės ieškoti kiek paprastesnės, tačiau beveik neautomatizuotos įrangos. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju bus reikalingos tam tinkamos patalpos. Kadangi tokios patalpos įprastai būna nuošalesnėse vietose, o ir jose ne visuomet dirbama įprastu laiku, ypač jei gamybos verslas yra tik kaip papildomas užsiėmimas. Taigi, tokiu atveju visai pravartus yra registracijos adresas kitoje vietoje, o ne ten, kur dirbate. Tai gali būti Jūsų nuosavas būstas, kito verslo biuras, jei steigiate ne vieną įmonę, ar net speciali paslauga, kurios metu gausite registracijos adresą populiariausiuose biurų centruose ar kitose vietose, o svarbūs laiškai galės būtų persiunčiami Jums ar pasiimami Jums patogiu metu.

Gamybos, kaip ir daugumos kitų sričių, verslo steigimas nėra lengvas uždavinys pradedančiajam verslininkui, tačiau jei manote, kad tai gali būti pelninga ar bent jau gerokai įdomiau nei samdomas darbas – skirti laiko, lėšų ir pastangų tikrai verta. Būti savo verslo vadovu yra daug maloniau nei lenkti nugarą kažkam kitam.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *