Seksualūs apatiniai moterimsKas yra seksualus apatiniai moterims dabar, ir kas tai buvo prieš šimtą metų, prieš du šimtus? Ar pasikeitė estetinės, padorumo ir seksualumo normos? Šiek tiek pasvarstykime šia tema.

Mūsų seneliai

Jeigu dar turime gyvus tokius protėvius, kurie gyveno prieš pasaulinius karus, po jų ar jų metu, jie tikrai galėtų pasakyti, kad seksualus apatiniai moterims tada atrodė kiek kitaip, negu dabar. Visų pirma, buvo nešiojamos prisegamos kojinės, ir tai buvo vienintelė norma apsirengti, nes tiesiog paprastų pėdkelnių nebūdavo. Neseniai mūsų laikais ir vėl tapo nešiojami plačiau tokie apatiniai, galbūt mada sukasi ratu. Liemenėlės irgi tada būdavo, tik atrodė jos visai kitaip – tokie statūs du kūgiai. Šiais laikais, tai būtų jau nebe seksualus apatiniai moterims, o keltų juoką. Tuo tarpu, kelnaitės patyrė visišką metamorfozę.

Tokių nedidelių, plonų, prie kūno priglundančių ir jo formų nekeičiančių kelnaičių tiesiog nebūdavo. Juo labiau stringų – kurie, kaip seksualus apatiniai drabuziai moterims išplito vos prieš 10 – 15 metų, ypač jų madingumą paskatinu Holivudo ir pop muzikos žvaigždės.

Vietoje kelnaičių būdavo nešiojamos tikrai didelės, pūstos apatinės kelnės, liaudiškai vadinamos pantalonais. Šiais laikais, tai tikrai nebebūtų seksualus apatiniai drabuziai, tai būtų laikoma prosenelių drabužiais. Tačiau, jeigu stebėtume senąjį Holivudinį kiną, kuris, tiesą sakant, ir tais laikais leido sau spekuliuoti seksualumu, su tokiais „šeimyniniais“ apsirengusios moterys vaizduojamos erotiškiausiose scenose, o vyrams tai kelia, toli gražu, ne juoką, o susijaudinimą. Vadinasi, peršasi mintis, jog daug dalykų priklauso nuo mūsų įprastų ir išmoktų manierų, tiesiog nuo susitarimo. Da Vinčio laikais labai seksualu buvo nuskusti moterų antakiai – dabar jie turi būti pabrėžti, išryškinti. Taip pat ir seksualus apatiniai pigiau – vienais laikais madingi vienoki, kitais kitokie. Ir netgi seksualumo normos yra keičiamos.

Senelių seneliai

Jeigu keliautume prie dar senesnių laikų, tai mažai informacijos gautume. Viduramžiais moterys dėvėjo korsetus, nes nebūdavo liemenėlių. Be to, filmuose matome, kaip moteris, pasirodanti rūmų menėje tiesiog su apatine balta suknele, ir pastebėta žmonių, jau labai susigėsta. Vadinasi, tai irgi susitarimas – iš tiesų ji yra apsirengusi, visas jos kūnas pridengtas. Tačiau, galbūt vien ta galimybė, nuplėšus šį audinį matyti nuogą kūną, tampa seksualumo rodikliu. Mat tik su apatine balta (ilga iki žemės) suknele pasirodanti moteris jau yra „beveik nuoga“. Šiais laikais, tokie apatiniai internetu nepardavinėjami, juos pamatyti galima nebent muziejuje.

Antika

Kaip visada seksualumo normomis visus laikus lenkia Antika – kūno garbinimo kultas. Vyravusi nuostata, jog gražus žmogus yra ir protingas žmogus, visomis išgalėmis paveikia visas gyvenimo sritis. Todėl ir kokybiski apatiniai gali būti tokie atviri, kaip šiais laikais. Tuo metu apskritai galima sutikti pusnuogių žmonių, tik su togomis, bet be apatinių, o kartais ir visai nuogų. Daugybės švenčių metu (pvz., Olimpinių žaidynių, kuriose dalyvaudavo tik vyrai), visi susirinkdavo visiškai nuogi. Taigi, atsigręžiama į natūralaus žmogaus portretą.
Dažnai tuos skirtumus, kada seksualus apatiniai moterims yra vulgarūs, o kada norma – diktuoja ir gyvenamoji vieta, klimato zona. Pavyzdžiui, juk visai kitaip atrodo žmogus, kuris gyvena Šiaurės ašigalyje, ir kuris gyvena tropiniame karštyje. Vienas prisirengs daugiau, kitas leis sau atvirai demonstruoti kūno formas. Žinoma, tam tikros padorumo normos yra išlaikomos visose visuomenėse, tačiau, pasigilinus į istoriją, matosi, kad tai nieko bendro neturi su žmogaus prigimtini – tai tik visuomenėje nustatomi ir priimami standartai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *