Šildymui naudojamas kelių rūšių kuras. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių (pavyzdžiui, gyvenamosios vietos, žmogaus poreikių, finansinių galimybių). Viena iš šildymo rūšių – sildymas dujomis.

Šildymui dujomis naudojami dujiniai katilai. Kadangi katilas nėra koks nors vienadienis produktas, jo pasirinkimas atsakingas ir rimtas procesas. Juk visuomet tenka atsižvelgti į kainą, taip pat reikia apgalvoti, kokio dydžio bei galingumo reikia.

Galima teigti, jog populiarėja autonominis šildymas. Dujiniai katilai ir toks šildymas tinka ir mažame, ir dideliame name. Kalbant apie šią šildymo rūšį, įdomu tai, jog daugelis žmonių yra už, tačiau ne visi žino, kuo autonominis šildymas pasižymi. Likę keli procentai, nenorintys autonominio šildymo ir manantys, kad geriausias variantas dujiniai katilai su centrinu šildymu, ko gero, yra per mažai suteikiamos informacijos užkaboriuose.

Na, o dabar apie pranašumus ir trūkumus, tik ne autonominio šildymo, o dujinių katilų. Jie – dujiniai katilai – būna kelių tipų. Medžiaga, iš kurios jie pagaminti – ketus arba plienas. Pliusai ir minusai būdingi ir pirmajam, ir antrajam. Gerai prižiūrimi ilgai tarnauja ir vieni, ir kiti, tačiau plieniniai dujiniai katilai tikriausiai bus šiek tiek pranašesni. Dar vienas taškas jų naudai skiriamas atsižvelgus į tai, kad kiti (ketiniai) katilai po kelerių metų gali prarasti dalį sandarumo. Jei taip nutinka, sistema kartas nuo karto turi būti papildoma vandens.

Norintiems taupyti geras variantas – kondensaciniai dujiniai katilai. Pasirinkus tokį įrenginį ir galva bus ramesnė, ir piniginė storesnė, mat šis variantas ir ekonomiškas, ir ekologiškas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *