vonios baldaiPrieš perkant butą reikia nuspręsti, kelių kambarių buto ieškosite. Jei turite vaikų, ekonomiškiausia pirkti 3 kambarių butą, na o jei esate viengungis ar jauna pora, geriausiai tiks 1-2 kambarių butas. Galima rinktis ir variantą, kai svetainės kambarys sujungtas su virtuve – butas bus erdvesnis. Prieš pirkdami butą apžiūrėkite, kokie kaimynai gyvena šalia. Nesutarimai su kaimynais būna viena tų priežasčių, dėl kurios žmonės pasiryžę netgi pakeisti savo gyvenamąją vietą.

Jei perkate butą su baldais, pažiūrėkite, kokios būklės yra bute stovintys naudoti baldai: galbūt savininkai prašo per didelės kainos už butą su tokios būklės baldais, galbūt nusipirkę butą, senuosius baldus keisite naujais ir paliktuosius bute tiesiog išmesite. Geriausia pirkti naujos statybos butą, kuriame bus nedideli komunaliniai mokesčiai, tinkamai apšiltintos sienos, nereikės kapitalinio remonto ir kur viską galėsite suremontuoti pagal savo poreikius. Analogiškai ir baldai – juos galėsite pirkti tiek modernius, tiek ir senoviškus antikvarinius – kaip patinka Jums, o ne kažkam kitam, kas prieš tai gyveno naujajame Jūsų būste.

Perkame nuosavus namus

Perkant jau pastatytus namus rizikuojame patirti daugiau išlaidų negu kad buvome planavę.  Pavyzdžiui, reikės keisti susidėvėjusius vamzdynus, santechniką, gali būti, kad bus susidėvėję senieji kiemo vartai ir taip toliau. Dažnai tik nusipirkus namą į paviršių išlenda visi jo trūkumai, todėl prieš atliekant svarbius sprendimus, reikia gera pagalvoti, pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais, pasiklausti jų nuomonės. Jokiu būdu nereikėtų pirkti „katės maiše“ ar juo labiau vadovautis emocijomis. Pasitaiko atvejų, kad žmonės namus įsigyja net neapžiūrėję visų kambarių, rūsio ir kitų namo dalių. Svarbu, kad būtų įrengti patogūs, slenkantys kiemo vartai. Tai padės lengviau patekti į sklypą ir iš jo. Taigi reikia įvertinti viską: gerai apgalvokite, ar Jus tenkins seniau statytas namas. Galbūt geresnė išeitis – viską pradėti nuo nulio ir statytis namą, kuris atitinka Jūsų skonį ir poreikius? Viską derėtų gerai apskaičiuoti.

Perkame sklypą

Rinkdamiesi sklypą žiūrėkite, kaip arti miesto jis yra. Žinoma, tai negalioja atvejais, jeigu planuojate ūkininkauti arba dirbti namuose. Pirmuoju atveju labai daug pinigų išleisite kurui, taigi stenkitės, kad sklypas būtų ne toliau kaip 50 km iki darbovietės, jeigu dirbate viename iš didmiesčių. Taip pat būtų geriausia iš karto įsigyti ne ūkinės, bet namų valdos paskirties sklypą – pakeisti sklypo paskirtį kainuos apie kelis tūkstančius litų.

Statant namą kainuos viskas – ne tik namo sienos, kaip kad kartais atrodo tiems, kurie dar nėra susidūrę su namo statybomis: nepamirškite tokių gana nepigiai kainuojančių namo ir sklypo elementų kaip vartai, varteliai, tvoros, garažai, garažo durys ir panašiai.

Jei neturite daugybės pinigų ir negalite pasamdyti kvalifikuotų statybininkų, o didelę dalį darbų darote patys, namo statyba gali užtrukti net ir iki kelerių metų. Jeigu esate pasiruošę daugybei rūpesčių ir jei viena iš didžiausių Jūsų svajonių – turėti namą, jei mėgstate sodo darbus, nepabūgsite pjauti žolę, ravėti gėlynus bei užsiimti kitais kasdieniais darbais nuosavame name – pirmyn. Na o jei esate tikras asfalto vaikas ir sodo darbai Jums nepatinka, pirkite butą.

Buto pirkimas –  ne ką mažiau atsakingas procesas nei namo statyba

Daugelis žmonių, nusprendę įsigyti butą, namą ar pirkti sklypą namui statyti susiduria su daugybe dilemų. Jei butas ar namas perkamas mieste, reikia pasirinkti rajoną. Kartais viską į savas vėžes sudėlioja likimas: kažkurioje miesto dalyje randame tikrą svajonių namą. Tačiau kartais reikia ir nemažai pavargti, kol randame būtent to, ko ieškome.

Komentarų nėra į: “Sklypas, jau pastatytas namas ar butas – kas geriau?”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Grožio ir odontologijos paslaugos - [...] grožio ir kūno harmonijos galim įvairiai būdais, tai ir namų įrengimas pagal “feng šui”, laikytis dietų ar didžiąją dienos…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *