Ketinantiems keisti namo stogą

Stogo ventiliaciniai kamineliai

Stogo ventiliaciniai kamineliai

Planuojate seną asbestinį šiferį pakeisti nauja danga? Tuomet Jums turėtų rūpėti ne tik danga, bet ir stogo ventiliaciniai kamineliai. Šiame straipsnyje kalbama apie stogų dangą, paaiškinama, kas yra ventiliaciniai kamineliai, kaip juos montuoti ir šiek tiek užsimenama apie lietaus nubėgimo sistemą.

Pasirinkite kokybišką dangą

Ar žinojote, kad asbestinis šiferis kenkia Jūsų ir Jūsų šeimos narių sveikatai? Reikėtų suskubti jį keisti, nes vis dar galioja kompensacijų už stogų dangą programa. Dalį lėšų (iki 50 proc.) Jums finansuos Europos Sąjunga. Maksimali kompensacijos suma – 6000 litų. Svarbu žinoti, kad privalote turėti daugiau nei pusę reikalingos sumos, nes pinigai grąžinami vėliau. Nesvarbu, ar kreipsitės dėl paramos, ar savo lėšomis keisite stogo dangą – abiem atvejais reikia gerai pagalvoti, kokią dangą rinktis. Ekologiškiausias pasirinkimas – keraminės čerpės, jos atsparios ugniai, drėgmei ir turi daugybę kitų privalumų. Norite pigesnio varianto? Tuomet Jums tiks skardinis stogas, jis lengvai montuojamas ir nebrangus, bet tokia danga turi trūkumų: greitai įkaista, girdisi triukšmas lyjant lietui, yra rūdijimo tikimybė. Parduodamas ir neasbestinis šiferis, jis ne taip greitai įkaista. Tad yra galimybė rinktis patinkančią stogo dangą, kurią įsigytumėte už optimalų kainos ir kokybės santykį.

Pasirūpinkite ventiliaciniu kaminėliu

Kam yra skirti stogo ventiliaciniai kamineliai? Tam, kad neleistų kauptis drėgmei po stogų danga. Tad kamineliai užkerta kelią kondensato susidarymui esant temperatūros svyravimams, garantuoja tinkamą ventiliaciją, kuri lemia ilgaamžiškumą. Nieko nenusimanote, kas yra ventiliaciniai kaminai? Pasikonsultuokite su šioje srityje nusimanančiais žmonėmis. Reikia pasakyti, kad bene žinomiausi – klober ventiliaciniai kaminėliai, kurie gaminami jau daugiau kaip 50 metų.  Galima teigti, kad klober ventiliaciniai kamineliai vertinami dėl patikimumo ir kokybės. Kaip montuojamas ventiliacinis kaminėlis? Stogų konstrukcijoje būtina iškirsti reikiamo dydžio angą, ji neturi būti per gili, kad nesiektų garso izoliacijos. Angą reikia išvalyti ir užpildyti izoliuojančia medžiaga: akmens vata, polistirolu ir pan. Po to pritvirtinamas kaminėlio padas, ant kurio dedamas kaminėlis. Liko plyšių? Juos užsandarinkite specialiomis medžiagomis. Turėtumėte žinoti, kad ventiliaciniai kaminėliai kaina skiriasi, todėl pasidomėkite, kurie kamineliai nenuviltų kokybe, bet ne itin daug paplonintų piniginę.

Paieška internete

Jei Jums kyla klausimų dėl to, kokie yra geriausi stogo ventiliaciniai kamineliai, kiek jie kainuoja ir ar verta juos pirkti, informacijos ieškokite virtualioje erdvėje. Paieškos sistemoje įveskite ventiliaciniai kamineliai kaina, ventiliaciniai kaminai ar panašius dominančius raktažodžius. Aptiksite įvairių patariamųjų straipsnių, žmonių pasisakymų internetiniuose forumuose ir galbūt Jums bus lengviau apsispręsti. Žinoma, reikėtų ir profesionalo patarimo.

Kiti svarbūs pirkiniai

Turite pasirūpinti ne tik kokybiška danga, reikšmingi jau aptarti ventiliaciniai kaminėliai ir lietaus nubėgimo sistemos įrengimas. Kas sudaro lietaus nuvedimo sistemą? Sniego užtvaros, lietvamzdžiai, latakai ir kita. Jei nusprendėte pirkti skardinį stogą, tai prie jo pritaikykite ir lietaus nubėgimo vamzdžius. Yra ne viena įmonė, kuri siūlo skardų lankstymo paslaugą, todėl bus atsižvelgta į Jūsų norus, finansines galimybes, namo dangą ir išmatavimus. Rasite ir jau pagamintų prekių, jas įsigysite virtualiose arba įprastose parduotuvėse. Nemažai firmų ne tik gamina ir parduoda, bet ir montuoja lietvamzdžius bei kitas stogų detales.

Apibendrinant galima pasakyti, kad stogų keitimas yra susijęs ne tik su dangos išsirinkimo rūpesčiais, bet ir kitų smulkmenų įsigijimu ir įrengimu. Tad stogo ventiliaciniai kamineliai, lietaus nuvedimo sistema yra ne mažiaus svarbūs nei danga.

Komentarai neleidžiami.