Stogų dengimas – kad vėjas nenupūstų

Svarbiausia susirasti stogą virš galvos – šią frazę galima išgirsti daugybėje filmų, pasakų ir realiame žmonių gyvenime, kuomet jie ieško, kur pernakvoti atostogaujant ar pasiklydus tankiame miške. Ne veltui stogas yra svarbiausia pastogės dalis. Be jo nėra ir viso namo. Kadaise būstai buvo be langų, vietoj durų – tik anga įeiti. Tačiau net paprasčiausias iš molio krėstas namelis būtinai turėjo stogą. Ir anksčiau, ir dabar stogų dengimas – vienas atsakingiausių ir svarbiausių namo statymo darbų.

Patikimas stogas 

Stogų dengimas

Stogų dengimas

Gal kažkada ir užteko, kad namus dengtų šiaudiniai stogai… Vėliau jie, tiesa, pakeisti į kenksmingas chemines medžiagas išskiriančius šiferio stogus. Tačiau šiandien žmonėms, statantiems savo namus, norisi, kad stogas būtų ir estetiškas, ir nepavojingas sveikatai. Deja, daugelio senų namų stogai dar dengti žalingos įtakos sveikatai turinčiu šiferiu. Žmonėms stogo keitimo kaina neretai neįkandama, todėl susitaikę su tuo, kaip yra, jie gyvena toliau. Kita vertus, visi rūpinasi savo ir vaikų ateitimi. O pasiryžę keisti stogą, nori ilgaamžio produkto, mąsto ir apie greitai besikeičiančius orus, vėtras, audras, mūsų kraštą dažnai merkiantį lietų. Gamtos išdaigos tik ir ieško nepatvarių stogų –  juos gali greitai nuplėšti ir nusinešti su savimi į nežinomą pusę. Dėl to stogų dangos būtinai turi būti iš tvirtų medžiagų. O kurios yra geriausios?

Įvairovė džiugina 

Į šį klausimą atsakyti nėra lengva. Šiais laikais stogų dengimas – svarstymų reikalaujantis dalykas.

Dengimas gali būti atliekamas stogo plokštelėmis, banguotais lakštais, betoninėmis ar keraminėmis čerpėmis, taip pat vadinamosiomis „Bebro uodegos“ čerpėmis ir kt. Medžiagos, iš kurių pagamintos dangos, – labai įvairios. Pagal jas dangos skirstomos į kelias rūšis. Štai stogo plokštelės yra pagamintos iš armuoto pluoštinio cemento. Tačiau paprasčiau dangas pasirinkti pagal stogų tipą.

Prilydoma danga – kas tai? 

Jei stogas yra plokščias, geriausiai jam tinka prilydomoji bituminė danga. Ekspertai sako, kad stogų dengimas prilydoma danga – modernus ir greitas būdas. Ši danga yra ruloninė ir turi tokį bitumininės masės sluoksnį, kurį pakaitinus, ji prilydoma prie paruošto pagrindo. Patogu tai, kad daugiau nereikia jokių klijų. O kokybė ir ilgaamžiškumas – garantuoti.

Šlaitinių stogų dengimas 

Tačiau šlaitiniams stogams ji netinka. Šio tipo stogų dengimas atliekamas kitokiomis medžiagomis, ir pasižymi kur kas gausesne įvairove. Šlaitinio stogo dengimas gali būti atliekamas plieninėmis skradomis, bituminėmis čerpelėmis, šiferiu ar net keramikinėmis čerpėmis. Tiesa, pastaroji medžiaga – tikrai brangi, tad stogų dengimas kaina gali pralenkti ir viso namo kainą. Kad to nenutiktų, žinovai dažniausiai rekomenduoja bitumines čerpes.

Bituminės čerpės – populiariausios 

Kuo ypatingos šios čerpės? Patirtis rodo, kad bituminiu cerpiu dengimas yra gana ekonomiškas, patvarus ir ilgaamžis. Šia medžiaga stogo dengimas atliekamas labai plačiai. Bitumines čerpes galima naudoti ir naujiems, ir renovuojamiems stogams. Ypač gerai tai, kad tokio tipo čerpės tinka sudėtingo nuolydžio ir konstrukcijos stogams. Be to, jas nėra sunku kloti ir jos pasižymi dar ir atsparumu karščiui bei garso nepralaidumu.

Ilga garantija 

Renkantis stogo langus bei stogo dangą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į medžiagą, iš kurios pagaminta danga, bet ir suteikiamą garantiją. Šiuolaikinės dangos dažniausiai ilgaamžės, todėl ir suteikiama garantija – nemaža. Pavyzdžiui, bituminėms čerpėms neretai suteikiama 30 metų garantija. Tai reiškia, kad tiek laiko galima būti ramiam dėl jų kokybės. O ir pasibaigus šiam terminui, stogas tikrai nenubyrės. Taigi stogų dengimas ir medžiagų pasirinkimas – svarbus ir atsakingas darbas. Džiugu, kad rinktis tikrai yra iš ko.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *