Antalija, įsikūrusi nuostabioje pietvakarinėje Turkijos pakrantėje, yra miestas, kuriame lengvai dera turtinga istorija, kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai ir šiuolaikinė prabanga. Antalija, vadinama Turkijos Rivjera, yra pagrindinis kelionės tikslas keliautojams, ieškantiems saulės, jūros ir senovinės kultūros. Neseniai vykusi kelionė į Antaliją buvo tiesiog stebuklinga – tai buvo puikus poilsio ir nuotykių derinys, kuris man paliko nepamirštamus prisiminimus.

Atvykimas ir pirmieji įspūdžiai

Nusileidus Antalijos oro uoste, mane iš karto nustebino šilta ir svetinga miesto atmosfera. Pats oro uostas yra modernus ir efektyvus, todėl perėjimas iš lėktuvo į rojų buvo sklandus. Išėjus į lauką, pirmiausia į akis krito nuostabus Viduržemio jūros klimatas. Saulė skaisčiai švietė, o švelnus vėjelis nešė silpną jūros kvapą.

Neilgai trukusi kelionė taksi nuvežė mane į viešbutį pačiame miesto centre. Pasirinkau apsistoti Kaleiçi, Antalijos senamiestyje, garsėjančiame siauromis, vingiuotomis gatvelėmis ir istorine Osmanų imperijos laikų architektūra. Mano viešbutis, žavinga boutique įstaiga, buvo renovuotas Osmanų dvaras, kuris dvelkė charakteriu ir žavesiu. Kaleičio grindinio gatvelės ir senoviniai pastatai davė toną likusiai mano kelionės daliai.

Kaleiçi tyrinėjimas

Kaleiçi – tai istorijos ir kultūros lobynas. Vaikštinėdamas jo labirintinėmis gatvelėmis pasijutau tarsi sugrįžęs į praeitį. Senovinės miesto sienos, kurias pastatė romėnai, o vėliau išplėtė bizantiečiai ir osmanai, vis dar išdidžiai stovi. Būtina pamatyti Hadriano vartus – triumfo arką, pastatytą Romos imperatoriaus Hadriano apsilankymo 130 m. po Kr. garbei. Eidamas pro didingas arkas beveik girdėjau praėjusių amžių aidą.

Senamiestyje taip pat yra daugybė žavių parduotuvių, kavinių ir restoranų. Valandų valandas praleidau naršydama po vietinių amatininkų dirbinius – nuo įmantrių kilimų iki nuostabaus dizaino keramikos dirbinių. Šviežiai paruoštos turkiškos kavos kvapas sklandė ore, viliodamas mane sustoti ir pasimėgauti puodeliu. Sėdėti keistoje kavinėje, gurkšnoti sodrią, aromatingą kavą ir stebėti, kaip eina pasaulis, buvo paprasta, bet labai maloni patirtis.

Viduržemio jūros žavesys

Jokia kelionė į Antaliją nebūtų visavertė, jei nepamatytumėte nuostabios pakrantės. Mieste yra vieni gražiausių paplūdimių Turkijoje. Konyaaltı paplūdimys, besitęsiantis kelis kilometrus, yra smėlio ir akmenukų mišinys su krištolo skaidrumo vandeniu. Čia praleidau laisvą dieną, kaitindamasis saulėje ir maudydamasis gaiviai vėsioje jūroje. Didingų Tauro kalnų fone paplūdimys dar labiau žavėjo ir sukūrė tobulą vaizdą.

Kita vertus, Laros paplūdimys garsėja švelniu auksiniu smėliu ir prabangiais kurortais. Čia šiek tiek pasilepinau, pasimėgaudamas SPA diena viename iš aukščiausios klasės kurortų. Aptarnavimas buvo nepriekaištingas, o iš kurorto atsiveriantys vaizdai buvo tiesiog įspūdingi. Atsipalaidavusi begaliniame baseine su vaizdu į Viduržemio jūrą pajutau gilią ramybę ir pasitenkinimą.

Žvilgsnis į senovės istoriją

Antaliją supa daugybė senovinių vietovių, kurių kiekviena turi savo istoriją. Trumpai pavažiavus nuo miesto, patekau į senovinį Pergės miestą. Kadaise klestėjęs romėnų miestas Pergė dabar yra įspūdinga archeologinė vietovė. Vaikščiodamas po griuvėsius lengvai įsivaizdavau senovėje šurmuliuojančias gatves, didingas šventyklas ir pulsuojančius turgus. Ypač didelį įspūdį kėlė gerai išlikęs stadionas, talpinantis tūkstančius žmonių.

Dar vienas svarbus objektas buvo senovinis Aspendos miestas, garsėjantis didingu romėnų teatru. Šiame teatre, viename geriausiai išlikusių pasaulyje, iki šiol rengiami spektakliai. Sėdėdamas senovinėse kėdėse stebėjausi romėnų inžineriniu meistriškumu. Akustika tokia tobula, kad net šnabždesys nuo scenos girdimas aukščiausiose vietose.

Gamtos stebuklai ir nuotykiai

Gamtos mylėtojams ir nuotykių ieškotojams Antalija siūlo daugybę galimybių. Vienas įsimintiniausių mano kelionės įspūdžių buvo apsilankymas prie Düden krioklių. Šie kriokliai, esantys vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo miesto, yra įspūdingas reginys. Viršutinis krioklys, esantis ramiame parke, buvo rami vieta piknikui. Apatiniai kriokliai, dramatiškai krentantys į Viduržemio jūrą, buvo nepakartojamas reginys. Plaukiau valtimi, kuri priplaukė prie pat krioklių ir leido pajusti gaivinančius purslus ant veido.

Ieškantiems daugiau nuotykių labai rekomenduojama kelionė į Tauro kalnus. Prisijungiau prie džipų safario turo, kuris mus nuvedė gilyn į kalnus, per atšiaurią vietovę ir vaizdingus kaimelius. Nuo kalnų viršūnių atsivėrė kvapą gniaužiantys vaizdai, nuo kurių atsiveria pakrantės ir apačioje esantys sodrūs žali slėniai. Svarbiausias kelionės akcentas buvo apsilankymas tradiciniame turkų kaime, kur buvome svetingai priimti ir skaniai pavaišinti naminiu maistu.

Gastronominiai malonumai

Antalijos kulinarinis gyvenimas toks pat turtingas ir įvairus kaip ir jos istorija. Miestas yra rojus maisto mėgėjams, nes čia galima paragauti įvairiausių patiekalų – nuo tradicinių turkiškų iki tarptautinės virtuvės. Vienas svarbiausių mano kelionės kulinarinių įvykių buvo pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis pajūrio restorane. Ant grotelių kepta žuvis, sultingos krevetės ir įvairūs mezes (užkandžiai) buvo įsimintinas patiekalas. Skonį sustiprino nuostabus vaizdas į besileidžiančią saulę virš Viduržemio jūros.

Taip pat turėjau galimybę paragauti tradicinių turkiškų patiekalų. Köfte (mėsos kukuliai), börek (pikantiški pyragaičiai) ir, žinoma, kebabai buvo labai skanūs. Vieną vakarą dalyvavau tradiciniame turkiškame vakare vietiniame restorane, kur mus vaišino gyva muzika ir pilvo šokiais. Tai buvo gyva ir nuotaikinga patirtis, padėjusi man geriau pažinti turkų kultūrą.

Mano kelionė į Antaliją buvo puikus poilsio, nuotykių ir kultūrinio praturtinimo derinys. Kiekviena akimirka, pradedant istorinėmis Kaleiçi gatvėmis, baigiant nuostabiais paplūdimiais ir senoviniais griuvėsiais, buvo kupina atradimų ir malonumo. Šiltas Antalijos svetingumas, skani virtuvė ir kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai daro ją vieta, kurioje tikrai kiekvienas ras kažką sau. Sėsdamas į lėktuvą atgal namo, jaučiau dėkingumą už nuostabią patirtį ir prisiminimus, kuriuos įgijau. Antalija pavergė mano širdį ir žinojau, kad kada nors ji mane pakvies sugrįžti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *