www.kvepinkis.lt     Normalią veido odą vakare reikia prausti riebiu arba vaikų muilu, nuplauti šiltu, o po to — kambario temperatūros vandeniu. Prieš prausiantis grimą nuo veido reikia nuvalyti kosmetiniu pie­neliu. Rytais prausiamasi šaltu vandeniu, kad oda atsigaivintų. Dieną veidą galima plonai ištepti pusiau riebiu kremu (tai ypač svarbu žiemą, nes kremas saugo nuo nušalimo). Vasarą, ypač de­ginantis, veidas tepamas storesniu kremo sluoksniu. Panašiai nuo saulės saugoma vaikų ir jaunuolių veido oda.Reikia stengtis, kad veido oda per daug neišdžiūtų, ypač spor­tuojant ar deginantis pliaže, nes gali per anksti atsirasti raukš­lių. Pasirodžius smulkių raukšlelių, nakčiai veidą galima ištepti maitinamuoju arba vitamininiu kremu (žemuoginiu, kiaušininiu, chlorofiliniu ir kt.). Profilaktikai arba odai vitaminizuoti reko­menduojama kartą per savaitę arba per dvi savaites daryti įvairias kaukes.

Varškės kaukė. Valgomąjį šaukštą šviežios varškės iš­maišyti šaukšte saldaus pieno ir įpilti pusę arbatinio šaukštelio spanguolių sulčių.

Kiaušinio trynio kaukė. Į gerai ištrintą trynį įlašin­ti 10 lašų alyvų aliejaus ir 5 lašus citrinų sulčių.

Medaus kaukė. 1 šaukštelį medaus ištrinti (išplakti) iki baltumo, Kaukę dėti ant švariai nuprausto veido, o po 15—20 mi­nučių nusiprausti iš pradžių šiltu, o paskui šaltu virintu vandeniu.

Vaisių kaukė. Ant veido dedama šviežių sutrintų aviečių, braškių, abrikosų, persikų arba agurkų minkštimo. Vaisių kaukes galima daryti ir žiemą iš šaldytų vaisių lolita lempicka.

Sausa oda

             Sausa oda yra plona, rausva, dažnai pleiskanoja, jautri vandeniui ir muilui, atmosferos poveikiui. Ją žiemą būtina saugoti nuo Šal­čio, o vasarą nuo saulės spindulių. Ilgai būnant šaltyje, saulėje, vėjyje, gali per anksti atsirasti raukšlelių, gilių raukšlių ar oda pasenti.Moterų veido oda pradeda sausėti apie 40-ius gyvenimo metus, kartais ir anksčiau. Sausumas gali būti įgimtas arba įgytas, pa­vyzdžiui, blogai prižiūrint, netinkamai prausiantis, vartojant ne­gerus kremus arba ilgai vartojant odą pleiskanoti skatinan­čius preparatus (kremą nuo strazdanų). Sausą odą reikia labai kruopščiai prižiūrėti.Ir grimuotą, ir negrimuotą veidą vakare prieš prausiantis rei­kia nuvalyti kosmetine grietinėle arba valomuoju kremu. Skystį veidui valyti galima pasigaminti ir pačioms. Smulkiai supjaustytų 150 g šviežių, nesūdytų lašinių dedame į puodelį ir įstatome į didelį su karštu vandeniu puodą, stovintį ant ugnies. Taip kaiti­nant, nebūna spirgučių ir susilydo gryni kiaulės taukai. Juos su­pilame į stiklainį. Į atvėsusius taukus įlašiname 10 lašų salicilo spirito ir viską gerai išmaišome.Tokiu  skysčiu,  lengvai patapšnojant pirštų galais,  ištepamas veidas ir kaklas, o po 5—,10 minučių nuvaloma virintu vandeniu ir kosmetine, grietinėle suvilgyta vata.

Taip nuvalytas veidas prausiamas riebiu arba vaikišku muilu ir virintu vandeniu. Jei muilas odai netinka, tai nuvalytą veidą galima plauti liepžiedžių nuoviru (1 arbatinis šaukštelis stiklinei vandens) arba silpna arbata su pienu (4 valgomieji šaukštai sal­daus pieno stiklinei arbatos). Pleiskanojančią veido odą galima prausti šiltu linų sėmenų nuoviru (1 arbatinį šaukštelį sėmenų už­pilti  stikline  šalto vandens,  užvirinti ir atvėsinti).

Nakčiai patariama tepti veidą maitinamaisiais ar vitaminų tu­rinčiais kremais. Jeigu yra raukšlių, tai tepama pakaitomis rege­neraciniu ir vitamininiu kremais.

Rytą veidas atgaivinamas kosmetiniu pieneliu, o akys praplau­namos silpna arbatos esencija. Dieną po pudra tepamas silpnas sluoksnis pusiau riebaus kremo, žiemą geriau vartoti riebų kremą. Oda sugeria tik plonai užteptą kremą. Kremas ir pudra sudaro sluoksnį, saugantį odą nuo šalčio. Vasarą kremo tepama storiau (ypač tada, kai būnama saulėje).

Nuo šalto oro, vėjo ir net ilgai būnant patalpoje su centriniu šildymu sausa veido oda gali gerokai susitraukti. Tada dieną rei­kia veidą dažnai tepti kosmetiniu pieneliu arba suvilgyti vaista­žolių nuoviru. Išeinant j lauką, veidas patepamas riebiu- kremu, toliau būnant patalpoje, drėkinamuoju kremu.

Ypač daug rūpesčių pridaro sausa oda žiemą ir pavasarį. Ji pradeda pleiskanoti, kartais ją degina, niežti, atsiranda raudonų dėmių. Tuo metu sausą veido odą reikia ypač kruopščiai prižiū­rėti. Būtina atkreipti dėmesį ir į mitybą, maiste turi būi pakan­kamai vitaminų (ypač A, B, C).

Veidą reikia reguliariai valyti linų sėmenų nuoviru arba vais­tinės švilarožės šaknies antpilu (šaukštelį susmulkintos šaknies užpilti verdančiu vandeniu ir leisti prisitraukti 2—4 valandas). Sudirgintą ir pleiskanojančią veido odą reikia tepti minkštinamai­siais kremais, turinčiais vitamino A. Ypač efektyvios karotino kaukės. Jos daromos taip:

1)    1 šaukštelį šviežios varškės ištrinti su 1 šaukšteliu šviežios grietinėlės ir 1 šaukšteliu morkų sulčių;

2)   1 šaukštelį grietinėlės sumaišyti su 1 šaukšteliu morkų sul­čių. Kaukė dedama plonu sluoksniu ir po 10 minučių nuplaunama dedešvos antpilu.

Galima pasiūlyti ir tokias maitinamąsias kaukes.

Trynių kaukė. Sumaišyti 1 trynį su 1/2 šaukštelio alyvų aliejaus, įlašinti 5 lašus citrinų  arba spanguolių sulčių.

Medaus kaukė. 1 šaukštelį medaus ištrinti iki baltumo ir įpilti truputį grietinėlės.

Vaisių kaukės. Braškės, avietės, abrikosai, persikai su­trinami į košelę -ir įpilama truputį grietinėlės.

Agurkų kaukė. 2 šaukštelius sutrinto agurkų minkštimo sumaišyti su šaukšteliu grietinėlės.

www.kvepalai-moterims.lt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *