veidrodiniai fotoaparatai

veidrodiniai fotoaparatai

Susipažinkite – skaitmeniniai veidrodiniai ir sisteminiai fotoaparatai

Įžengus į fotoaparatų pasaulį, galima kiek sutrikti. Jų tiek daug rūšių, klasių, lygių. Vieni skirti mėgėjams, kiti pažengusiems mėgėjams, treti – beveik profesionalams, bet dar nevisai… Kaip žinoti, kurie fotoaparatai iš tiesų geri ir verti savo kainos? Ar veidrodiniai fotoaparatai tikrai geresni už kitokius?

Pažanga fototechnikos rinkoje

Ilgą laiką žmonės naudojo ne skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus. Atsiradus skaitmeninei technikai, įvyko nemenkas pažangos šuolis. Fotografuoti tapo kur kas paprasčiau, o laikui bėgant, vis pigo ir pati technika. Šiandien fotoaparatai – tiek veidrodiniai, tiek kitokie – išties labai įvairūs. Pagrindinių fotoaparatų gamintojų yra aštuoni. Tai – Canon, Nikon, Pentax, Olympus, Sony, Panasonic, Fujifilm ir Sigma. Gerai išmanyti šią sritį ir teisingai pasirinkti fotoaparatą nėra labai paprasta. Juo labiau kad visai neseniai fototechnikos rinka pristatė dar ir sisteminius fotoaparatus. Kitaip jie vadinami beveidrodiniai, beveidrodžiai ar pan. Šiaip ar taip, šie fotoaparatai mėgėjų akį išties traukia. Iš „muilinėmis“ vadinamų fotoaparatų jie pasiskolino dydį ir svorį, paprastą naudojimą ir palyginti nedidelę kainą. O veidrodiniai fotoaparatai jiems suteikė aukštą nuotraukų kokybę, galimybę keisti objektyvus ir pan.

Sisteminių fotoaparatų bumas

Vis dėlto sisteminiai fotoaparatai pirkėją gali ir nuvilti. Ypač aukštos nuotraukų kokybės jie gali ir nesuteikti. Tai, be abejo, priklauso ir nuo fotografuojančio žmogaus lūkesčių. Be to, pigus veidrodiniai fotoaparatai, skirti mėgėjams, kartais gali būti net pigesni už sisteminius. Įdomu tai, kad nors šie fotoaparatai turi savų trūkumų, privalumai juos atsveria. Tad vis daugiau pirkėjų renkasi būtent šios rūšies fotoaparatus. Žymios fototechnikos gamintojos gamina vis mažiau veidrodinių ir vis daugiau sisteminių fotoaparatų. Štai Olympus šiuo metu gamina vos vieną veidrodinio fotoaparato modelį. O Panasonic jų nebegamina išvis. Jei ieškote sisteminio fotoaparato, vienas geresnių šiuo metu rinkoje – Sony NEX-5N su 18-55 objektyvu. Gerai ta, kad jis turi galimybę keisti objektyvus, bet išlieka gana paprastas neįgudusiam vartotojui.

Veidrodinių reikės visada

Ar tai reiškia, kad veidrodiniai fotoaparatai eina į užmarštį? Anaiptol. Tiesiog fotografai mėgėjai renkasi tokią techniką, kuri jiems paprastesnė. O veidrodiniai fotoaparatai visuomet išliks nepakeičiama profesionalų būtinybe. Vieni populiariausių tarp jų – veidrodiniai fotoaparatai canon, pavyzdžiui, Canon 5D, bei nikon veidrodiniai fotoaparatai, pavyzdžiui, Nikon D3200 (su 18-105 VR objektyvu). O ir mėgėjams patyrę fotografai pataria nebijoti veidrodinių fotoaparatų. Tik svarbu žinoti, ką pasirinkti, kai fotografijos pasaulyje kojos dar mažai apšilę…

Keletas rekomendacijų

Taigi, keli rekomenduojami fotoaparatai pradedantiems fotografams. Jei jau rimtai susidomėjote fotografija, bet patirties dar yra labai mažai, jums puikiai tiktų keli Canon firmos modeliai. Tarkime, Canon 550D ar Canon 600D. Taip pat neblogi ir pentax veidrodiniai fotoaparatai. Beje, naudoti veidrodiniai fotoaparatai irgi yra puiki išeitis, jei žengiate pirmuosius žingsnius. Tik labai svarbu nepirkti technikos jos neišbandžius. Taigi, siųstis naudotą fotoaparatą iš kito miesto ar šalies tikrai rizikinga. Jį reikia patikrinti, palaikyti rankose – tik tuomet pardavėjui galima mokėti nemažus pinigus.

Akcijos taupantiems

Kita išeitis, norintiems „prasisukti“ pigiau – laukti fototechnikos parduotuvėse akcijų. Akcijos taikomos ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir internetinėse. Galima pabandyti informacijos apie jas paieškoti internete įvedus frazę veidrodiniai fotoaparatai akcija ar pan. Tačiau pirkti internetu šiek tiek rizikinga. Be abejo, ne taip, kaip iš privačių pirkėjų. Visgi norimą pirkti fotoaparatą reikėtų būti išbandžius realybėje. Tuomet jis jūsų nenuvils. Nauji veidrodiniai fotoaparatai užsienyje dažniausiai kainuoja pigiau nei Lietuvoje. Todėl jų pasidairyti galima ir ten.

Komentarai neleidžiami.