Ruošiantis statyti namą svarbu ne tik išsirinkti projektą bei medžiagas, bet ir numatyti šildymo sistemos tipą. Kuo anksčiau nuspręsite, kokiu būdu norite ir galite šildyti namą, tuo lengviau bus išsirinkti projektą, medžiagas, tinkamą kaminą bei židinį,  darbus atliksiančius specialistus bei, svarbiausia, tuo tiksliau galėsite apskaičiuoti sąmatą.

zidiniai, kaminai ir krosnelesNeretai apsisprendimą lemia turimo sklypo vieta bei jame esančios komunikacijos. Savaime suprantama, kad dujinio šildymo rinktis namui apšildyti tokioje vietoje, kur nėra galimybės įsivesti dujų neapsimoka (nebent planuojate naudotis dujų balionais, kuriuos tektų gana dažnai keisti ir pildyti).

Jei vietoje, kurioje planuojate statyti namą nėra komunikacijų, geriausiai šildymui tinka kietas kuras. Dažniausiai kietas kuras asocijuojasi su malkomis, tačiau dabar yra ir daugiau kieto kuro sąvokoje telpančių medžiagų šildymuisi. Kaip populiariausius galima paminėti briketus ar granules.

Kieto kuro židinius ar krosneles įsirengusiems žmonėms kyla problemų su kuro sandėliavimo. Ypač daug keblumų kelia tiems, kurių sklypai yra nedideli, kadangi atskiros malkinės ar kitokio sandėliavimui skirto pastato statytis nėra kur, o esamame name retai pavyksta rasti tokią patalpą, kurią nebūtų gaila paversti kuro saugyklą. Papildomai tenka pasirūpinti kamino įrengimu. Šiuo metu yra itin populiarūs keramikiniai kaminai. Be to, kuo sausesnis kuras deginamas, tuo efektyviau dirba katilas ir tuo pigiau šildytis, tačiau visiškai sausai laikyti kurą ne visada pavyksta. Šiuo atveju privalumas atitinka ne malkoms, o jų alternatyvoms (briketams, granulėms), kadangi jos būna sausesnės.

Planuojantiems namo statybas labiau komunikacijų pasiekiamose vietose galima pamąstyti ir apie dujinį šildymą. Nors dujos ir nepinga, tačiau šildytis jomis nėra labai brangu, jei naudojami kokybiški dujiniai katilai. Be to, šildymas dujomis patogus tuo, jog nereikia rūpintis dėl kuro sandėliavimo, jis atkeliauja vamzdžiais tiesiai iš pardavėjo.

Alternatyva dujoms – elektrinis židinys, kuriam nereikalingas kaminas

Tai laikoma brangiausia šildymo rūšimi, tačiau turintiems savą elektros šaltinį (vėjo ar saulės jėgaines) tai tampa pigiu ir patogiu šildymo būdu. Šildymas elektra patogus tuo, jog nereikia šildymo katilo, tereikia radiatorių ar elektrinių židinių. Elektriniai židiniai ir radiatoriai montuojami labai paprastai, juos pakabinant ant sienos ar tiesiog pastatant bei pajungiant į elektros tinklą kaip ir bet kokį kitą elektrinį prietaisą. Elektrinio šildymo didžiausias privalumas yra jo paprastumas, taip pat, jo įrengimas yra vienas pigiausių, nes kaminai tokies židiniams paparastai nėra reikalingi.

Ne tokios populiarios šildymo rūšys kaip geoterminis šildymas ar aeroterminis šildymas dažnai atmetami dėl gana didelių įrengimo kaštų, tačiau jų naudojimas yra vienas ekonomiškai ir ekologiškai naudingiausių.

Renkantis šildymo sistemą reikia įvertinti visus įmanomus variantus, apskaičiuoti tiek jų įrengimo, tiek eksploatacijos išlaidas bei įvertinti galimų gedimų šalinimų kainas, kadangi amžino variklio sukurti niekam taip ir nepavyksta. Taip pat reiktų pabrėžti, jog įsirenginėjant šildymą taupyti medžiagų kokybei negalima, kadangi šildymas yra vienas svarbiausių namo elementų, kurio medžiagoms pataupius galima sukelti labai rimtų problemų bei nuostolių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *