Turkija – šalis, kurioje Rytai susilieja su Vakarais, yra istorijos, kultūros ir gamtos grožio lobynas. Šioje įvairialypėje šalyje kiekvienas keliautojas ras ką nors sau – nuo senovinių griuvėsių iki nuostabių pakrančių. Jei planuojate kelionę į Turkiją, štai 10 vietų, kurias privalote aplankyti ir kurios jus sužavės.

Stambulas – vienintelis miestas pasaulyje, kuris driekiasi per du žemynus, yra užburiantis Rytų ir Vakarų mišinys. Apžiūrėkite žymiąją Hagia Sophia, grožėkitės sudėtingomis Mėlynosios mečetės plytelėmis ir klaidžiokite triukšmingomis Didžiojo turgaus gatvėmis. Nepamirškite paplaukioti Bosforo sąsiauriu, kad pamatytumėte miesto panoramą nuo vandens.

Kapadokijoje pasinerkite į pasakišką kraštovaizdį, kur horizonte driekiasi siurrealistiniai uolų dariniai, vadinami pasakų kaminais. Saulėtekio metu pakilkite oro balionu ir apžiūrėkite šį nežemišką peizažą iš paukščio skrydžio, tyrinėkite senovinius požeminius miestus ir keliaukite pėsčiomis po kvapą gniaužiantį Rožių slėnį.

Pasivaikščiokite senovės civilizacijų pėdomis Efese, vienoje geriausiai išsilaikiusių archeologinių vietovių Viduržemio jūros regione. Žavėkitės Kelso bibliotekos didingumu, vaikščiokite po romėnų Agoros griuvėsius ir aplankykite Terasos namus, kur pamatysite puikiai išsilaikiusias freskas.

Pamukalė, turkiškai reiškianti „medvilnės pilis“, yra gamtos stebuklas, kurį suformavo kalcio turtingi terminiai vandenys, kaskadomis krintantys baltomis terasomis. Atsipalaiduokite šiltuose mineraliniuose baseinuose, apžiūrėkite senovinius Hierapolio griuvėsius ir nepraleiskite progos pasidaryti atviruko vertų nuotraukų siurrealistiniame fone.

Antalija su krištolo skaidrumo vandeniu ir nesugadintais paplūdimiais yra rojus ir saulės ieškotojams, ir istorijos mėgėjams. Apžiūrėkite senamiesčio siauras gatveles su Osmanų imperijos laikų namais, apsilankykite įspūdingame Antalijos muziejuje ir plaukite laivu po nuostabią Turkio spalvos pakrantę, kad atrastumėte paslėptas įlankas ir urvus.

Egėjo jūros pakrantėje esantis Bodrumas garsėja savo audringu naktiniu gyvenimu, senoviniais griuvėsiais ir nuostabiais paplūdimiais. Apžiūrėkite XV a. Bodrumo pilį, pasivaikščiokite gyvybinga pakrantės promenada ir iki aušros linksminkitės viename iš legendinių miesto paplūdimio klubų.

Grįžkite į didvyrių ir legendų amžių senoviniame Trojos mieste, įamžintame Homero epinėse poemose. Apžiūrėkite šio UNESCO pasaulio paveldo objekto griuvėsius, įskaitant legendinį Trojos žirgą, ir susipažinkite su turtinga miesto istorija vietoje esančiame muziejuje.

Kapadokijos širdyje įsikūręs Goremė yra žavus miestelis, apsuptas siurrealistinių uolų darinių ir senovinių olų būstų. Muziejuje po atviru dangumi apžiūrėkite uoloje iškaltas freskomis papuoštas bažnyčias, leiskitės į žygį pėsčiomis per Meilės slėnį, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, ir surenkite tradicinį turkišką vakarą su liaudies muzika ir šokiais.

Netoli Turkijos ir Armėnijos sienos slepiasi Ani – kadaise klestėjęs viduramžių miestas, žinomas kaip „1001 bažnyčios miestas“. Apžiūrėkite įspūdingus bažnyčių, rūmų ir gynybinių įtvirtinimų griuvėsius, liudijančius buvusią miesto šlovę, ir grožėkitės kvapą gniaužiančiais aplinkinio kraštovaizdžio vaizdais.

Stebėkite kaip niekas kitas saulėtekio vaizdą Nemruto kalne, kur stovi milžiniškos akmeninės statulos, kurias I a. pr. m. e. pastatė karalius Antiochas I. Keliaukite į viršūnę, kad pamatytumėte masyvias dievų ir karalių galvas ir pasimėgaukite baimę keliančiais panoraminiais vaizdais į atšiaurų kraštovaizdį apačioje.

Turkija yra turtinga istorijos, kultūros ir gamtos grožio šalis – nuo triukšmingų Stambulo gatvių iki senovinių Efeso griuvėsių ir siurrealistinių Kapadokijos kraštovaizdžių. Nesvarbu, ar esate istorijos mėgėjas, ar nuotykių ieškotojas, ar tiesiog norite pailsėti nuostabiuose paplūdimiuose, Turkija turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Taigi susikraukite lagaminus ir keliaukite į Turkiją, pasiruoškite būti užburti įvairių vietų magijos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *