Europos ir Azijos kryžkelėje įsikūrusi Turkija yra šalis, kurioje senovės istorija dera su šiuolaikine kultūra, kur darniai sugyvena triukšmingi turgūs ir ramūs kraštovaizdžiai. Kelionė į Turkiją žada nepakartojamą patirtį, kupiną įvairovės, skonių ir tradicijų. Nuo didingų Stambulo mečečių iki mėnuliškų Kapadokijos kraštovaizdžių – kiekvienas šios kerinčios šalies kampelis atveria naują jos užburiančios istorijos skyrių.

Stambulas: kur Rytai susitinka su Vakarais

Nė viena kelionė į Turkiją neapsieina be apsilankymo Stambule – mieste, kuris jungia du žemynus ir yra gyvas kultūrų susiliejimo liudijimas. Įžengę į istorinį Sultanahmeto rajoną, akimirksniu persikelsite į praeitį, apsupti architektūros stebuklų, tokių kaip kultinė Hagia Sophia ir didinga Mėlynoji mečetė. Šurmuliuojantis Didysis turgus (Grand Bazaar), kurio labirintai pilni lobių – nuo įmantrių kilimų iki išskirtinės keramikos – suteikia pojūčių perteklių.

Tačiau Stambulas nėra tik praeities reliktas, jis pulsuoja šiuolaikine energija. Gyvybingi Beyoglu ir Karakoy rajonai yra kūrybiškumo centrai, kur madingos kavinės ir meno galerijos dera su šimtamete architektūra. Saulėlydžio kruizas Bosforo sąsiauriu, kai saulėlydžio saulėlydžio danguje matyti minaretų siluetai, – tai patirtis, kuri atspindi šio miesto nesenstantį žavesį.

Kapadokija: siurrealistinis kraštovaizdis

Vykdami į pačią Anatolijos širdį, susidursite su nežemiška Kapadokijos vietove. Šio regiono pasakiški kaminai, tūkstantmečius vėjo ir vandens formuoti uolų dariniai, sukuria kraštovaizdį, kuris atrodo tarsi nužengęs iš fantastinio romano. Skrydžiai oro balionu suteikia galimybę iš paukščio skrydžio apžvelgti šį mėnulio kraštovaizdį, kur saulėtekio atspalviai nudažo dangų hipnotizuojančia spalvų palete.

Po žemės paviršiumi Kapadokija slepia požeminių miestų ir urvų tinklą, kurį senovės civilizacijos iškasė norėdamos apsisaugoti nuo užpuolikų. Tyrinėjant šiuos požeminius stebuklus galima susipažinti su praeities gyventojų išradingumu ir gebėjimu prisitaikyti prie aplinkos.

Efesas: pasivaikščiojimas po istoriją

Istorijos entuziastams būtina piligriminė kelionė į Efesą. Kadaise klestėjęs romėnų miestas Efesas gali pasigirti vienais geriausiai išsilaikiusių senovės griuvėsių pasaulyje. Vaikščiojant marmuru grįstomis gatvėmis beveik girdisi praėjusių amžių žingsnių aidas. Kelso biblioteka liudija antikinio pasaulio intelektualinį palikimą, o Didysis teatras primena romėnų pramogų didybę.

Be archeologinės reikšmės, Efesas turi ir dvasinį žavesį. Mergelės Marijos namai, kurie, kaip tikima, yra Jėzaus motinos paskutinio poilsio vieta, traukia piligrimus iš viso pasaulio, ieškančius paguodos ir palaimos.

Pamukalė: gamtos šedevras

Pietvakarių Turkijoje yra Pamukalė – gamtos stebuklas, tarsi ištrūkęs iš sapno. Nuo kalvos šlaito kaskadomis krintančios balto travertino terasos, pripildytos gydomosiomis savybėmis garsėjančio terminio vandens, sukuria siurrealistinį kraštovaizdį, kuris jau šimtmečius žavi keliautojus. Ant kalcitinių uolų viršūnių įsikūręs senovinis Hierapolio miestas leidžia susipažinti su romėnų urbanistiniu planavimu ir inžineriniais laimėjimais.

Kulinariniai malonumai

Jokia kelionė po Turkiją neapsieina be kulinarinių malonumų. Turkijos virtuvė – tai pojūčių šventė: nuo pikantiškų kebabų, keptų ant grotelių, iki dekadentiškos baklavos su medumi. Paragauti mezes tradicinėje meyhane, gurkšnoti çay šurmuliuojančioje arbatinėje ar ragauti šviežiai sugautos žuvies pajūryje – tai įspūdžiai, atskleidžiantys Turkijos gastronomijos įvairovę ir turtingumą.

Kelionė į Turkiją – tai daugiau nei atostogos; tai kelionė per laiką ir kultūrą, kur kiekvienas kampelis atskleidžia naują šios žavios šalies veidą. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovines Stambulo gatves, ar žavitės siurrealistiniais Kapadokijos kraštovaizdžiais, ar ragaujate turkiškos virtuvės skonius, kiekviena patirtis palieka neišdildomą pėdsaką, istorijos, tradicijų ir šiuolaikiškumo gijas sujungia į gyvybingą, tik Turkijai būdingą gobeleną. Taigi susikraukite lagaminus ir leiskitės į nuotykį, kuris jus užburs ir privers trokšti sugrįžti į užburiančią Turkiją.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *