1. Fotoaparatai portreto fotografavimui.  Fotografas pataria:
    Aukštos kokybės ir didelio formato portretui fotografuoti naudojami didelio formato fotoaparatai, kurių dėka galima gauti didelio formato ryškią, smulkiagrūdę nuotrauką. Taip pat naudojami skaitmeniniai ar analoginiai fotoaparatai, tačiau svarbiausia detalė – portretinis objektyvas, kuris leidžia kokybiškai perteikti portretą.
    Tačiau jei norima fotografuoti ne pastatyminę portretinę fotografiją, tai su dideliu formatu to nepadarysi. Tokiu atveju geras rezultatas gaunamas su vidutiniu formatu. Detalizacija portreto gera, ryškumas. Fotografas sako, kad išmokti greitai dirbti sunku, tačiau įgudus tai galima daryti taip pat kaip su siaurajuosčiu. Tačiau neturint vidutinio formato fotoaparato galima naudotis ir siauru formatu, tačiau tokiu atveju dėmesį reikia kreipti į optikos kokybę.
    2. Įranga ir macro fotografija:
    Makro objektyvai gali būti 50-200mm židinio nuotolio, tačiau jie skiriasi nuo kitų tuo, kad leidžia sufokusuoti vaizdą vos iš keliu centimetrų nuo objekto. 50-60mm objektyvai gali būti naudojami kaip ir įprasti, o 200mm, kaip teleobjektyvai, tačiau jų gebėjimas sufokusuoti iš mažo atstumo išryškina labai mažas objektų detales.
    Kuo arčiau objektyvas prie objekto, tuo mažesnis ryškumo gylis. Makro objektyvai dažniausiai turi mažas diafragmos reikšmes.
    Įranga makro fotografavimu: Fotografas primena, kad:
    • Makro objektyvas, kuris leidžia perteikti objektą masteliu 1:1, kai kurie objektyvai gali leisti fotografuoti masteliu 5:1, kuomet galima perteikti mažo vabzdžio akis ar kitas miniatiūrines detales. 50-60mm naudojami produktų ir mažu objektų fotografavimui. 90-105mm. skirti fotografuoti mažas detales, gėles, vabzdžius. 150-200mm dažniausiai naudojami mažiems gyvūnams ir vabzdžiams, nes leidžia fotografuoti iš didesnio atstumo. Keičiamo židinio nuotolio objektyvai kartais turi makro režimą, tačiau mastelio 1:1 jie neišgauna.
    • Prailginantys žiedai, kurie dedami tarp kameros ir objektyvo. Žiedai neturi stiklo, tačiau prailgina atstumą nuo kadro plokštumos iki lęšio. Kuo ilgesnis tas atstumas, tuo iš arčiau gali sufokusuoti ir tuo didesnis išdidinimas ir tamsesnis vaizdas. Galima jungti keletą žiedų. Tačiau fotografuojant su jais reikia įvesti ekspokorekciją, nes objektyvas praranda daug šviesos.
    • Dumplės, kurios dedamos kaip ir žiedai tarp kameros ir objektyvo. Jos reguliuojamos, todėl galima keisti atstumą tarp objektyvo lęšių ir kadro plokštumos.
    • Priartinantys lęšiai arba pridedami objektyvai. Jie dedami pire objektyvo, užsisuka ar užsimaunair leidžia sufokusuoti iš labai arti. Šis metodas patogus kai objektyvas kameroje yra nekeičiamas. Lęšiai prideda dioptrijų, kas leidžia prisiartinti prie objekto ir iš arčiaus sufokusuoti. Kitame straipsnyje apie vestuvių fotografavimą papasakos vestuvių fotografas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *