InvestavimasGalbūt iki šiol manėte, kad sėkmingas investavimas reikalauja labai aukšto IQ, išskirtinių verslumo sugebėjimų ir vidinės informacijos, kurią gali gauti tik išrinktieji? Jei taip, tuomet skubame jus nuraminti – tai tik mitas, kurio jokiu būdu nereikėtų vaikytis. Norint džiaugtis sėkmingo investuotojo gyvenimu, visų pirma reikia išmokti tinkamai valdyti savo priimamus sprendimus ir išlikti labai stabilios emocinės būklės.

Tai reiškia, kad kiekvienam investuotojui reikia tikslaus veiksmų plano ir strategijos. Sudaryti planą nėra labai sudėtinga. Kur kas sudėtingiau yra nuo jo nenukrypti – ypač tuomet, kai susiduriate su dideliais sunkumais ir viskas ima vykti ne taip kaip buvote suplanavę. Todėl verta dar kartą pakartoti du svarbiausius elementus, kurie yra veiksmų planas ir emocinis stabilumas.

Investicinio plano suformavimo privalumai

Investavimas yra labai subtili sritis, kurioje reikia reikiamu metu priimti labai sudėtingus sprendimus. Tai nėra paprasta, todėl puikiai suprantama, kad ne kiekvienas žmogus pajėgia susitvarkyti su nuolatine didele įtampa. Tačiau jei suformuojamas investicinis planas, kuriame yra aiškiai nustatomi esminiai taškai, investuoti gali tapti kur kas paprasčiau. Tačiau nesupraskite klaidingai. Tai nereiškia, kad kiekviena jūsų investicija bus labai sėkminga ir pelninga. Tai reiškia, kad laikydamiesi nustatyto plano, galutinis sėkmingų investicinių sandorių skaičius bus kur kas didesnis už tuos, kurie bus nepavykę. Tokiu atveju jūsų investicinė grąža turėtų būti didesnė.

Emocinis stabilumas

Kai kalbame apie investavimą, būtina būti pasiruošusiems psichologiškai. Reikia iš anksto nusiteikti, kad daugelis dalykų nuo jūsų nepriklauso. Jūs analizuojate, prognozuojate, planuojate ir bandote numatyti ateitį, tačiau kartais kiekvienas investuotojas susiduria su situacijomis, kurios atrodo visiškai nelogiškos ir neturinčios jokio adekvataus paaiškinimo. Todėl ypač tokiais atvejais svarbu išlikti šalto proto ir nepulti į kraštutinumus. Lygiai tas pats galioja ir tuomet, kai jūs visus veiksmus vykdote pagal savo sudarytą planą, tačiau ne viskas susiklosto taip, kaip to norite. Tokiais atvejais, kaip jau buvo minėta, ne visuomet reikia radikaliai pakeisti savo planą. Jei jis yra suformuotas tinkamai ir yra labai apgalvotas – jis turi veikti, todėl nesustokite ir judėkite pirmyn.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *