Automobilių mėgėjai neretai šios transporto priemonės akumuliatorių prilygina širdžiai – jei akumuliatorius išsikrauna, ko gero, patiems automobilio užvesti jau nebepavyks – teks kviesti automobilių meistrą, kuris atrakins jūsų automobilio dureles. Tiesa, pastebima, jog ši problema vairuotojus dažniausiai ištinka šaltuoju metų sezonu, taigi, ką daryti, jei išsikrovė akumuliatorius?

 

Nemaloni staigmena

Artėjant šaltajam metų sezonui, daugeliui vairuotojų siaubingai skamba šis scenarijus: skubėti į darbą ir paskutinę minutę pastebėti, jog niekaip nesiveda mašina. Daugelio automobilių detalių susidėvėjimas vienaip ar kitaip – dažniausiai – tiesiog plika akimi arba tam tikrai pašaliniais garsais – yra pastebimas. Tačiau kitaip nei sezoninių padangų susidėvėjimą ar rimtus variklio gedimus, išsikrauti pradedantį akumuliatorių kur kas sunkiau identifikuoti, kaip tik todėl išsikrovęs akumuliatorius ir iš vietos nebepajudantis automobilis dažniausiai būna itin netikėta ir nemaloni staigmena. Pirmoji mintis neužsivedus automobiliui dažniausiai ir būna galimas akumuliatoriaus išsikrovimas, tačiau klaidinga manyti, jog reikia kuo skubiausiai jį pakeisti nauju. Akumuliatoriaus keitimas ne visada yra būtinas. Prieš kurdami planus įsigyti naują akumuliatorių, pirmiausia domėkitės ne tik akumuliatoriai kaina, bet ir priežastimis, dėl kurių galėjo išsikrauti jūsų turimas akumuliatorius. Galbūt labiau prižiūrėdami senąjį akumuliatorių išvengsite nemalonių staigmenų, trukdančių sėkmingai įgyvendinti jūsų planus.

 

Kodėl išsikrauna net ir nauji akumuliatoriai?

Dažnai pasitaiko atvejų, kai, vos įsigijus naują akumuliatorių, šis išsikrauna. Tuomet daugelis automobilių vairuotojų skuba dairytis akumuliatoriai akcija, ketindami pirkti dar vieną naują akumuliatorių arba skuba nepelnytai kaltinti akumuliatorių pardavėjus. Tačiau gali būti, jog dažnai išsikraunantis akumuliatorius, pakeistas nauju, nepakeis jūsų automobilio situacijos – po kurio laiko ir vėl teks susidurti su tokia pat erzinančia akumuliatoriaus išsikrovimo problema. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų automobilyje neveikia per daug elektros energijos naudojantys prietaisai – galinga garso aparatūra, papildomi žibintai, šildomos sėdynės, įvairios kitos modernios sistemos, įrengtos automobilyje, yra ne tik funkcionalios, bet gali būti ir greitai išsikraunančio akumuliatoriaus priežastimis. Stenkitės išvardytais patogumais naudotis nepiktnaudžiaudami, kad per daug neapkrautumėte akumuliatoriaus.

 

Seno įkrovimas ir naujo pirkimas

Jei išsikrovė ką tik įsigytas akumuliatorius, neskubėkite keliauti į parduotuvę ir pirkti naujo – pirmiausia pamėginkite įkrauti senąjį. Tiesa, šis procesas užima nemažai laiko –  prireiks maždaug vienos paros, kad akumuliatorius būtų visiškai įkrautas. Svarbiausia – po išsikrovimo kuo greičiau pakrauti akumuliatorių, kad šis nebūtų visiškai sugadintas. Kuo ilgiau sugaišite, tuo didesnė tikimybė, jog jūsų akumuliatorius streikuos arba apskritai nebeveiks. Įvairios cheminės reakcijos laikui bėgant veikia akumuliatoriaus plokštes ir šios praranda gebėjimą priimti ir atiduoti energiją, todėl akumuliatorius daugiau nebeveikia. Jei vis dėlto ketinate pirkti visiškai naują akumuliatorių, pirmiausia atkreipkite dėmesį į jo matmenis bei talpą. Kad akumuliatoriaus keitimas būtų tinkama investicija, nepamirškite apžiūrėti naujojo akumuliatoriaus prieš jį pirkdami. Atkreipkite dėmesį į jo pagaminimo datą, dažniausiai pateikiamą ant paties akumuliatoriaus, ir orientuokitės į ją – jei įsigiję akumuliatorių dar kurį laiką jo nenaudosite, jis gali prarasti tam tikras savybes. Todėl nusipirkus naują akumuliatorių nederėtų per ilgai delsti – tai priežastis, kodėl geriausia naujo akumuliatoriaus dairytis tik tuomet, kai senasis jau nebeveikia. Be abejo, nepamirškite rinktis akumuliatoriaus pagal automobilio markę bei modelį: daugelio pamėgti čekiški varta akumuliatoriai arba patikimieji vokiški akumuliatoriai bosch yra bene dažniausiai pasirenkami, nes tinka daugeliui automobilių. Jei atidžiai rinksitės akumuliatorių jį įsigydami, o vėliau jį tinkamai prižiūrėsite, galėsite pamiršti problemą išsikrovė akumuliatorius.

akumuliatoriu keitimas

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *