Kompiuteris – pirkinys, reikalaujantis laiko

Kompiuteris per pastaruosius dešimt metų tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Skaitome naujienas, domimės orais ir horoskopais, bendraujame, kuriame ir dirbame kompiuteriu. Kompiuteris kasdieniniame gyvenime tapo nepamainomu ir nepakeičiamu dalyku, be kurio retas įsivaizduoja savo dienas. Vis dėlto susiduriame su problemomis, kai reikia pasirinkti iš daugelio skirtingų siūlomų prekių ir prekinių vardų.

Kaip išsirinkti kompiuterį?

Renkantis kompiuterį, vertėtų įvertinti jo panaudojimo situacijas. Visų pirma svarbu nuspręsti – stacionaraus ar nešiojamo įrenginio reikia. Stacionarus kompiuteris praverčia ir yra patogus tiems, kurie dirba ar naudojasi kompiuteriu tik namie, mažai keliauja. Nešiojamas kompiuteris – tai dažniausiai studentų, kurie dažnai keliauja ir naudoja kompiuterį universitete bei verslo sektoriaus atstovų pasirinkimas. Pastarieji taip pat dažnai keliauja, o kompiuteris jiems yra viena pagrindinių darbo priemonių. Taip pat prieš įsigyjant kompiuterį patartina apsvarstyti, kokiais tikslais jis bus naudojamas. Jei perkate įrenginį vaikui, kuriam tai bus priemonė žaisti, nešiojamas kompiuteris būtų iš tiesų blogas pasirinkimas, nes jo techniniai duomenys nėra pakankami žaidimams. Jei ketinate naudoti tik dokumentų tvarkymo programas bei internetą – nešiojamojo įrenginio jums tikrai pakaks. Žinoma, pravartu perkant kompiuterį pasikonsultuoti su specialistu, jei pačiam perkančiajam stinga šios srities žinių. Kompiuterių žinovas ne tik patars, kuris kompiuteris yra geriausias, tačiau ir parinks jį pagal perkančiojo poreikius.

Pardavėjų siūlomos pirkimo sąlygos

Kompiuterių kainos svyruoja nuo aštuonių šimtų iki dešimčių tūkstančių litų. Dažnam jų kainos nėra įkandamos, tačiau kompiuterių pardavėjai siūlo keletą išeičių. Nenorintys vienu kartu išleisti didelės pinigų sumos gali rinktis išsimokėjimą. Kompiuteris issimoketinai parduodamas pasirašius pardavėjo pateikiamą sutartį, kurioje nurodomas išmokėjimo laikotarpis ir kas mėnesį įsipareigojama sumokėti suma. Kompiuteris pigiai taip pat parduodamas ir tuomet, kai yra panaudotas. Naudoti kompiuteriai yra puiki išeitis nenorintiems išleisti daug pinigų, tačiau ketinantiems nusipirkti kompiuterį. Naudotą kompiuterį galima įsigyti naudotos technikos parduotuvėse arba interneto skelbimų portaluose. Ieškodami internete paieškos sistemos laukelyje turėtumėte rašyti „parduodu nesiojamas kompiuteris“ arba „parduodu stacionarus kompiuteris“. Be to, visada galima rinktis iš keleto skirtingų gamintojų vardų ir pagal reikalingus parametrus išsirinkti prieinamą ir tinkamą kainą.

Simpatijas lemia pirmasis žingsnis

Dažniausiai mėgstamą technikos gamintojų vardą lemia tai, koks buvo jūsų pirmasis kumpiuteris – tas, kurį įsigijote, kai mintyse dar kildavo klausimas „kas yra kompiuteris“.  Kompiuteris – nesiojamas jis ar ne – tai įrenginys, prie kurio priprantama. Kiekvienos gamintojų įmonės produkcija yra skirtinga ir turi skirtingų įvairiai pritaikomų ir naudojamų funkcijų. Šiuo metu populiariausias yra kompiuteris apple. Šios firmos produkcija – tai tarsi mada, prekės, perkamos ne dėl išskirtinių funkcijų ar pritaikymo, o dėl išvaizdos ir vardo. Tiesa, negalima paneigti, kad apple neišsiskiria savo dizainu. Šios įmonės kompiuteriai yra ypatingai modernūs ir patrauklūs. Be to, jų kaina yra kur kas didesnė nei kitų įmonių produkcijos. Pavyzdžiui, kompiuteris Samsung, kompiuteris msi, kompiuteris lenovo ir kitų įmonių prekės – kur kas pigesnės. Iš gausybės vardų reikia rinktis pasitelkiant žinias apie kompiuterines technologijas, žinant, kokiais tikslais kompiuterį naudosite, bei atsižvelgiant ir į įrenginio dizainą bei patrauklumą. Svarbu netapti reklamų ir madų aukomis – rinkodaros ir ryšių su visuomene atstovai siekia įrodyti, kad jų atstovaujamas prekės ženklas yra pats geriausias nepaisant jo tikrųjų savybių ir vertės. Dėl šios priežasties svarbu būti budriems ir kruopščiai rinktis pirkinį. Kompiuteris yra gana brangus ir svarbus pirkinys, todėl reikėtų nepatingėti ir išsirinkti tokį, kuris tarnaus ne vienerius metus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *