TurniketaiGausiai žmonių lankomos vietos neišvengiamai priverčia spręsti saugumo ir aptarnavimo sklandumo klausimus. Parodų salės, parduotuvės ir prekybos centrai, netgi mokymosi įstaigos, viešbučiai – vos keli objektai iš gausybės susiduriančių su lankytojų valdymu. Srautą prižiūrėti ir kontroliuoti gali budėtojas, tačiau žymiai praktiškesnis sprendimas – urniketai. Modernus mechanizmas padeda daugybę kasdienių užduočių atlikti be galo lengvai, greitai ir nebrangiai.

Turniketų privalumai

Šalia įėjimo į patalpas arba pačiame įėjime sumontuoti specialūs vartukai – įprastas reginys. Tačiau ne visi žino apie tokio įtaiso naudą. Gali atrodyti, kad kontrolė vykdoma tik tam, kad žmonės nesigrūstų, nesistumdytų, nežalotų vieni kitų – kitaip tariant, varteliai turniketai padeda užtikrinti lankytojų, patalpos ir joje esančių objektų saugumą.

Tačiau modernūs praėjimo turniketai gali žymiai daugiau. Pavyzdžiui, juose sumontuota stebėjimo sistema gali lengvai suskaičiuoti, kiek žmonių objekte apsilankė per dieną, mėnesį, metus ar apskritai. Jei pasirenkami vartukai su vaizdo įranga, galima ne tik skaičiuoti, bet ir gyvai stebėti visus į patalpą patenkančius ir iš jos pasišalinančius asmenis.

Kitaip tariant, specialus įtaisas leidžia lengvai atlikti darbą, už kurį kas mėnesį reikėtų mokėti atskiram bendrovės darbuotojui. Taigi, praejimo kontrolės sistemos neabejotinai padeda sutaupyti. Kartą įsigijus ir tinkamai sumontavus turniketus nebereikia sukti galvos dėl daugybės skirtingų, tačiau link to paties tikslo (saugumo, tikslumo, lengvos apskaitos) vedančių užduočių. Visa tai padaro specialūs įtaisai, kurie neklysta ir kuriems nereikia mokėti darbo užmokesčio. Tai – vienkartinė investicija į neterminuotą pačių klientų ir darbuotojų pasitenkinimą.

Turniketų tipai

Tam, kad būtų kuo geriau išnaudoti visi privalumai, kuriais pasižymi praejimo kontrole, reikia pasigilinti į rūšių skirtumus. Išskiriami stulpelio, spintelės formos trikojai, aukšti (žmogaus ūgio), rotoriniai turniketai. Taip pat atskirai kategorijai priklauso įėjimo ir išėjimo vartukai.

Net ir paprasti vartai gali būti turniketų tipo. Tokiu atveju žmogui įeinant sukasi arba plieniniai strypai, arba aukštos pertvaros. Panašius įrenginius galima matyti ir prekybos centruose, parodų rūmuose. Žinoma, parduotuvių įranga dažniau būna sukomplektuota iš mažesnių trikojų turniketų. Taip pat gali būti naudojami specialūs varteliai be strypų – tačiau jie labiau skirti apskaitai, o apie pavojų tegali įspėti garso signalu.

Į ką atkreipti dėmesį?

Nusprendus papildyti žmonių srauto kontrolės sistemą turniketais, verta gerai apgalvoti specifinius poreikius. Pirmiausia reikėtų apsispręsti, kuris vartelių ar turniketų tipas tiktų labiausiai. Priimti sprendimą galima remiantis kontrolės vieta. Kai kurios turniketų rušys tinka tik naudoti viduje, kitos – nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų.

Taip pat svarbus funkcionalumas. Pavyzdžiui, turniketas gali vienu metu praleisti vieną, kelis arba dešimtį žmonių. Be to, jis gali fiksuoti žmonių skaičių, lyginti skirtumus. Vartukai gali visiškai užblokuoti įėjimą arba atvirkščiai – prireikus praleisti visus be jokių trikdžių. Kai kurie modeliai gali identifikuoti įeinančiuosius – tam skirti specialūs kortelių skaitytuvai. Taigi, funkcinės turniketų galimybės yra beveik neribotos.

Prieš dairantis vartukų ar turniketų taip pat reikėtų įvertinti erdvės ir finansines galimybes. Pasirinkimą gali apriboti specifinis vietos trūkumas ar keblios kai kurių modelių montavimo ypatybės. Sprendimą gali pasunkinti skirtingi elektros energijos, programinės įrangos poreikiai. Taip pat įtakos pasirinkimui turi pageidaujamos estetinės ypatybės, pavyzdžiui, spalva. Šie dalykai – tai, nuo ko tiesiogiai priklauso turniketų kaina.

Laimei, pasiūla dabar yra tikrai nemaža. Rinkoje netrūksta nei skirtingų modelių, nei gamintojų ir pardavėjų. Todėl apsisprendus dėl bazinių įrangos savybių patenkinti finansinius lūkesčius gana nesunku. O priėmus protingą sprendimą telieka džiaugtis puikia investicija. Juk urniketai – savotiškas saugumo, komforto ir greičio simbolis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *