Kam reikalingos paskolos reikalingi lietuviams?

Paskola

Kam dažniausiai šiuolaikiniam žmogui reikalinga paskola? Vienoje greitųjų kreditų įmonėje dirbanti Ramunė sako, kad priežasčių pasiskolinti žmonės randa pačių įvairiausių. Kadangi Ramunė dirba tiesiogiai su klientais ir yra atsakinga už sprendimo, suteikti kreditą ar ne, priėmimą, ji sako, jog ilgainiui suprato, kad paskolos emimas lietuvių yra vertinamas ir atliekamas labai atsakingai. Be abejo, tai džiugina, tik, palyginus su užsienyje besiskolinančiais vietos gyventojais, ar nesame pernelyg atsargūs? Ramunė gali palyginti Lietuvos ir Europos situaciją, kadangi yra dirbusi net dvejose svečiose šalyse – Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Situacija užsienyje ir Lietuvoje

„Turbūt nė nereikia sakyti, kad mūsų ir užsieniečių mentalitetai smarkiai skiriasi. Kai dirbau Prancūzijoje, ne kartą aptarnavau ypač garbaus amžiaus piliečius, norinčius pasiskolinti tam, kad įsigytų, pavyzdžiui, naują automobilį. Mano panašaus amžiaus seneliai pasakytų – paskola tau ne juokas, geriau jau pasitaupyti. Ką padarysi – turbūt taip jau esame išauklėti.“. Ramunė sako, kad skiriasi ne tik besiskolinančiųjų įpročiai, bet ir paskolos gavimo sąlygos. „Čia nemažai žinau apie vivus paskola. Tai paskola, teikiama ypač palankiomis sąlygomis. Ar, pavyzdžiui, vivus paskola smarkiai skiriasi nuo kredito, teikiamo vienoje ar kitoje užsienio bendrovėje? Na, sąlygos Lietuvoje gal ir yra kiek kitokios, tačiau nemanykite – čia mes skolinamės greitai, paprastai ir patogiai. Ne visur ir užsienyje pasiskolinti taip pat paprasta, kaip Lietuvoje. Taigi, neturime kuo skųstis.“. Pasirodo, tas faktas, kad Lietuvoje kreditus galima gauti palankiomis sąlygomis, nebūtinai lemia aktyvų naudojimąsi šia finansine paslauga. Ramunė sako, kad situacija pamažu taisosi ir lietuviai rodo vis daugiau pasitikėjimo kredito įmonių paslaugomis, bet dažnam piliečiui, vis dėlto, vartojamoji paskola skamba kiek bauginančiai. Be reikalo.

Lietuviai dažnai nedrįsta skolintis

Ramunė, paklausta, kas, jos nuomone, lemia ne itin aktyvų lietuvių naudojimąsi greitųjų paskolų paslauga, pradeda nuo to, kad skaičiai nėra visai pesimistiškai nuteikiantys: „Gal pradėjau kiek negatyvia gaida, bet turiu pripažinti, kad, pavyzdžiui, paskola internetu yra visai populiari lietuvių tarpe. Manau, kad nė nereikia tikėtis, kad lietuviai bus tokie aktyvus, kokie yra užsieniečiai. Ten žmonės gali sau daugiau leisti, tad galbūt dėl to skolinasi kiek dažniau. Paskola dirbantiems lietuviams dažniausiai reikalinga tam, kad ką nors suremontuotų, pakeistų nauju jau visiškai sulūžusį buities rakandą. Užsienyje žmonės skolinasi kelionėms, prabangos prekėms – ten jie leidžia sau kiek kitokį gyvenimą. Jie supranta, kad paskola greita ir patogi, sudaro sąlygas išpildyti savo svajones. Turbūt dėl šios priežasties, kaip ir minėjau, dėl kredito kreipiasi nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Jie, visą gyvenimą sunkiai dirbę, jaučiasi nusipelnę pasimėgauti gyvenimu – išplaukti su kruiziniu laivu, įsigyti namelį ant jūros kranto. Lietuviai yra žymiai kuklesni žmonės. Jie neretai visą gyvenimą dirba, o, sulaukę pensijos, beveik visus pinigus atiduoda anūkams, o patys toliau gyvena ribodami savo poreikius. Manau, kad toks pasiaukojimas yra labai gražus ir sveikintinas, tačiau kartais reikėtų leisti sau „pagyventi“. Juk niekas negyvensime amžinai. Nereikėtų visą gyvenimą taupyti tam, kad senatvėje visus sukauptus pinigus išdalintume giminaičiams. Kaip bebūtų, turbūt toks jau yra mūsų tautos charakteris. Galbūt situacija kada pasikeis – juk kartos keičiasi.“. Ramunė sako, kad jai atrodo, jog paskola – geras būdas gauti papildomų pinigų ne tik būtiniausioms reikmėms, bet ir laisvalaikiui. Mergina yra ne kartą skolinusis kelionėms ir sako, kad vėliau nė kiek nesigailėjo – „gyvename vieną kartą“.

Komentarai neleidžiami.