Tam tikri statybų darbai negali apsieiti be betonavimo, o tam, kad mišinį būtų gali sumaišyti ir greičiau, ir paprasčiau, papildomai labai dažnai pasitelkiamos ir specialios betono maišyklės. Nors perkant šį įrenginį laukia ne vienas svarbus pasirinkimo aspektas, kone svarbiausia apsispręsti dėl tinkamiausio cemento maišyklės tipo. Šie prietaisai gali būti rankiniai arba elektriniai – kiekvienas iš jų turi savų trūkumų ir privalumų, su kuriais šį kartą Jus supažindinsime. Tuomet daug lengviau nuspręsite, ar geriau rinktis rankinį, ar elektrinį prietaisą.

Rankinės betono maišyklės

Nesunku pastebėti, kad šių įrankių dydis yra kur kas kompaktiškesnis, o svoris – ženkliai mažesnis. Tai reiškia, kad jį patogiai galėsite pasiimti į rankas ir atlikti reikiamus darbus: dažniausiai rankinio tipo maišyklės tinka ne tik betonui, bet ir kitoms medžiagoms. Ją be jokių problemų perkelsite į kitą vietą, o ieškodami geriausios sandėliavimo vietos taip pat pernelyg nesugaišite. Be to, pirminių investicijų taip pat prireiks gerokai mažiau – lyginant su elektrinėmis maišyklėmis, jų kaina gali skirtis net keliais kartais.

Visgi, jei tikitės tokį maišytuvą naudoti labai dažniems, profesionaliems darbams, galite likti nusivylę jo pajėgumu. Savo galia ir funkcionalumu nei viena rankinė betono maišyklė negalėtų prilygti elektriniams įrankiams. Be to, jei dirbsite ilgai, ir patys greičiau pavargsite – tuomet nebegelbės ir nedidelis šio įrankio svoris. Prieš pirkdami tokį modelį turėtumėte įvertinti ir tai, jog talpa, kurioje maišysite medžiagas, taip pat teks pasirūpinti patiems.

Nors atrodo, kad trūkumų tokie įrenginiai turi nemažai, visgi, jei ketinate maišytuvą pasitelkti tik mėgėjiškam naudojimui, daugelio iš jų net nepastebėsite. Jei tokio įrankio Jums reikia ne kasdieniam naudojimui, Jums nereikalingas įspūdingas galingumas ar paprasčiausiai nenorite į šį pirkinį daug investuoti, tikrai liksite patenkinti šio tipo maišyklių suteikiamomis galimybėmis.

Elektrinės betono maišyklės

Tai – kur kas modernesni įrenginiai, galintys pasiūlyti didesnį efektyvumą ir atitinkamai užtikrinantys kur kas spartesnį darbą. Šios betono maišyklės turi specialią maišymui skirtą talpą, tad tereikia ją įjungti ir mišinys pradedamas maišyti – tam nereikia Jūsų fizinių pastangų. Su ta pačia talpa mišinį galima patogiai išpilti. Tiesa, patys prietaisai yra kur kas didesni, taigi jų sandėliavimui reikės daugiau vietos, o ir perkėlimas nebus toks paprastas. Tačiau didžioji dalis tokių maišyklių turi specialius transportavimo ratukus, kurie ženkliai palengvina šią užduotį.

Tokie įrankiai yra pritaikyti būtent betonavimo darbams – jei juos atliekate gana dažnai, visomis suteikiamomis galimybėmis tikrai neteks nusivilti. Visgi, turėtumėte žinoti, jog tokia betono maišyklė pareikalaus kur kas daugiau investicijų: jei ji Jums reikalinga itin retai, tikėtina, kad pirmiausia apžiūrėsite rankinius modelius. Tačiau dirbant nuolatos, bus užtikrintas maksimalus komfortas, todėl investicijos netruks atsipirkti ir Jums neteks gailėtis dėl tokio savo pasirinkimo.

Norint, kad tokia betono maišyklė tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį, kaskart po naudojimo reikia švariai išvalyti jos būgną. Nors šis darbas gali pasirodyti nesvarbus, vėliau, bandydami nugrandyti sukietėjusį cementą, suprasite, jog klydote. Todėl geriausia iš karto neapsileisti ir įtraukti šį darbą į būtiniausiųjų sąrašą – tuomet elektrinės cemento maišyklės efektyvumu galėsite mėgautis ne vienerius metus.

Apibendrinant galima teigti, jog rankines betono maišykles verta rinktis tuomet, jei laukia nesudėtingi darbai, tuo tarpu ieškantiems didesnio komforto ir efektyvumo, pirmiausia reikėtų apžiūrėti elektrinių įrankių asortimentą. Abiejų tipų maišykles parduoda Pigu.lt el. parduotuvė – šioje svetainėje jas įsigysite gera kaina.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *