Kiekvieniems namams yra būtina turėti langus, antraip į juos nepateks šviesa. Bėda ta, kad kartais atviri langai gali sukelti ir problemų – jaučiamas asmeninio privatumo trūkumas, taip pat kartais saulė gali trukdyti tinkamai naudotis kompiuteriu. Štai kodėl beveik visuose namuose rasime žaliuzes ar užuolaidas. Tiesa, šios priemonės „ginybai“ nuo saulės jau yra morališkai pasenusios ir rinkoje vis tvirčiau savo pozicijas užsitvirtina roletai, pardavime esantys jau keliolika metų. Šiame straipsnyje pasistengsime aptarti jų tipus.

Pirmiausia reikėtų paminėti tradicinius. Jie yra ypatingai paprasti, tad tuo pačiu pasižymi ekonomiškumu ir praktiškumu. Tokio tipo įrenginiai neturi jokios kitos funkcijos kaip tik tai apsaugoti namus nuo akinančių saulės spindulių ir paslėpti juos nuo praeivių akių. Natūralu, kad jie yra ir pigiausi (ir jokiu būdu ne blogiausi), dėl savo paprastumo pernelyg neišsiskiriantys iš bendros namų aplinkos. Tarp kitko, rinkoje egzistuoja ir raštuoti roletai, jeigu tik ieškote ko nors įvairesnio.

Vargu ar yra žmonių, sugebančių pakelti baisų karštį vasarą. Iki šiol žmonės šios problemos sprendimo ieškojo įvairiausiais būdais, vieni uždengdavo langus, kiti bandydavo namuose padaryti skersvėjį, treti kas tam tikrą laiko tarpą eidavo į dušą. Galintys sau leisti, įsigydavo labai brangius oro kondicionierius, kurie neretai ūžia ar užima vietos balkone. Visgi šiandien šios problemos yra sprendžiamos visiškai kitu, gana pigiu būdu – roletais nuo saulės ir karščio. Tokio tipo apsauga nuo saulės yra ypatingai priimtina dar ir todėl, kad daugeliu atvejų Jūs galėsite matyti kas vyksta pro langą, o praeiviai Jūsų matyti negalės, tad Jūsų privatumas – garantuotas.

O pati didžiausia naujovė – tai fotoroletai. Jie tampa vis labiau mėgstami žmonių, kurie nori namuose susikurti unikalų ir nepakartojamą interjerą. Jų tobulumas yra tame, kad patys galite susiprojektuoti medžiagą, o tuomet grožėtis tuo vaizdu kad ir visą parą! Beje, jie puikiai tinka žmonėms, niekaip negalintiems atsiskirti su paprastomis (ir atgyvenusiomis) užuolaidomis. Be jokios abejonės, toks malonumas kainuos žymiai daugiau nei užuolaidos, tačiau modernumas, kaip ir grožis – reikalauja aukų. Geriausia yra tai, kad užuolaidą įmanoma spausdinti iš abiejų pusių. O tai gali paįvairinti Jūsų namą iš išorės arba paversti jį nemokamu reklaminiu stendu įmonei.

Egzistuoja ir bambukinis užuolaidų analogas.  Jis yra dar pigesnis ir paprastesnis, plius bambukinis variantas be jokių problemų montuojasi ant bet kokio lango. Tai yra labai naudinga tiems, kas nori sumažinti šviesos kiekį mažai lankomoje patalpoje, arba senoje kaimo vietovėje, kurioje tiesiog nėra galimybių įmontuoti roletus plastikiniams langams. Beje, interjero dizaino ekspertai vienareikšmiškai sutinka – bambukas suteikia patalpai jaukumo.
Tad roletai – tai vienintelė išeitis, jeigu norite atsisakyti pasenusių užuolaidų ir ne itin išvaizdžių žaliuzių bei padaryti savo gyvenamąją vietą modernesne.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *