external_wall_insulation-8

Šiltinimas iš išorės

Renovuojami ir naujai statomi namai dažniausiai šiltinami iš išorės. Vėliau ant šiltinimo medžiagų sluoksnio dedama apdaila – tinkas, dailylentės ir pan. Šiltinant sienas šiuo būdu, sienos saugomos nuo temperatūrų svyravimo, nuo staigaus atšalimo ir atšilimo, tad jos mažiau yra, konstrukcija tarnauja ilgiau. Išorinis sienų šiltinimas efektyvus tik tada, kai namas turi vieną tvirtą sieną ir tarp pagrindinės sienos ir vidinių namo sienų nėra oro tarpo. Vienas minusas – netinkamai parinktoje išorėje sumontuotoje apšiltinimo medžiagoje gali kauptis drėgmė, todėl, renkantis medžiagas, reikia būtinai konsultuotis su ekspertais. Išoriniam namų apšiltinimui tinkamos medžiagos – polistirolas, ekovata bei termovata.

Šiltinimas iš vidaus

Šis šiltinimo būdas pasirenkamas tada, kai namas yra nutinkuotas, apkaltas dailylentėmis ir nebėra galimybių šiltinimo medžiagų sumontuoti po apdaila. Šiltinimo medžiagos paprastai nėra itin plonos, jų storis gali svyruoti nuo kelių iki keliolikos centimetrų, tad prarandama šiek tiek naudingojo ploto. Viduje sumontuotose apšiltinimo medžiagose gali kondensuotis vandens garai, todėl gali labiau sudrėkti pagrindinė namo konstrukcija. Specialistai teigia, kad vidinis sienų šiltinimas turėtų būti pasirenkamas tik tais atvejais, kai iš išorės namus šiltinti nėra jokių galimybių. Tinkamiausia medžiaga vidiniam sienų apšiltinimui – tai putų polistirolo plokštės, kurių storis turėtų būti ne mažesnis kaip 5 centimetrai. Taip pat šiam šiltinimo būdui puikiai tinka ekovata, kuri yra ekologiška, praktiška ir atspari ugniai.

Oro tarpų užpildymas

Dažnai namai apsupti oro tarpu, kuris veikia kaip savotiškas kaminas – iš namų ištraukia dalį šilumos, kuri kyla į viršų ir išgaruoja pro stogą. Skandinavijos šalyse ir vėsesnio klimato valstybėse naudojama ir ekovata. Sienoje esančius oro tarpus galima užpildyti ir specialiomis tam skirtomis medžiagomis – granulėmis. Specialia technika šios granulės įpurškiamos į oro tarpelius ir juos visiškai užpildo. Toks sienų šiltinimas turi ir pliusų, ir minusų. Ilgainiui tokios vatos granulės gali kiek padrėkti, susmukti, ir oro tarpas nebebus taip gerai izoliuotas. Tad geriausia šiam atvejui medžiaga – termoputos, kurios praktiškai nesugeria drėgmės. Termoputomis galima apšildyti tiek medinius, tiek ir mūrinius namus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *