profesionalus vestuviu fotografas

Kaip žinia, šiandien galėtume surasti bent kelis šimtus fotografų, kurie teigia fotografuojantys vestuves. Tačiau kaip išsirinkti patį geriausią meistrą? Vieno recepto nėra, todėl prireiks peržiūrėti ne vieną tūkstantį vestuvinių fotografijų ir susitikti ne su vienu fotografu. Paprastai vestuvių fotografas už tradicinių paslaugų paketą ima nuo 1000 iki 5000 litų. Už mažiausią sumą fotografuoti sutiks pradedantysis fotografas arba asmuo, kurio nuotraukų kokybė nebus pati aukščiausia. Žinoma, kartais jaunavedžiai renkasi tik kelių valandų trukmės fotosesiją, tuomet paslauga pigesnė, nei kad fotografuojant visą dieną nuo pat pasiruošimo iki pokylio pradžios. Reikėtų įsidėmėti, kad kaina ne visuomet garantuoja aukštą kokybę, tad fotografus reikia rinktis labai atidžiai. Pigesnės paslaugos kartais gali reikšti, kad fotografo turima įranga yra prastesnė.

Aukštesnė paslaugų kaina dažnai nurodo, kokio rezultato tikėtis po fotosesijos. Paslaugos kaina sudaro ir specialus nuotraukų apdirbimas – nemažai laiko fotografas skirs nuotraukų redagavimui, retušavimui, spalvų parinkimui, efektų uždėjimui ir panašiems su profesionalia fotografija susijusiems dalykams. Prieš renkantis fotografą, reikėtų nuspręsti, ar pirmenybę teiksite kainai, ar kokybei. Pastaruosius du variantus suderinti kiek sunkoka, nes patyręs ir daug metų dirbantis vestuvių fotografas už savo paslaugas ima gana solidžias sumas. Tačiau paieškojus pradedančiojo fotografo, galima ne tik gerokai sutaupyti, bet ir gauti originalių bei šarmingų nuotraukų.

Renkantis fotografą, nereikėtų pasikliauti vien draugų ar artimųjų rekomendacijomis: kas patiko jiems, nebūtinai turi patikti ir Jums. Turėtumėte išlaikyti kritinį požiūrį ir rinktis tai, kas priimtina jums. Pasirinkę fotografą, paprašykite, kad jis parodytų ne tik rinktines nuotraukas, bet ir kurių nors vestuvių visas fotografijas. Taip bus lengviau susidaryti įspūdį apie visus fotografo darbus, o ne vien tik rinktines, gražiausiai pavykusias nuotraukas. Prieš didžiąją šventę būtinai aptarkite vietas, kuriose fotografuositės, maršrutą. Galbūt vestuvių fotografas patars, kur, be Jūsų pasiūlytų vietų, dar galima surengti fotosesiją. Ir dar vienas niuansas – galbūt pažįstamųjų ar artimųjų rate yra žmogus, mėgstantis fotografuoti, turintis profesionaliai prilygstančią įrangą ir sukaupęs nemažai patirties? Paprašykite jo įamžinti Jūsų šventę – sutaupysite, o rezultatas bus ne ką prastesnis.

 

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *