Turkija – šalis, išsidėsčiusi tarp dviejų žemynų, siūlo nepakartojamą atostogų patirtį, kurioje sklandžiai dera senovės istorija, gyvybinga kultūra, nuostabūs kraštovaizdžiai ir šiltas svetingumas. Nuo triukšmingų Stambulo gatvių iki ramių Antalijos paplūdimių – Turkija patenkins kiekvieno keliautojo užgaidas ir įgeidžius. Leiskimės į kelionę, kurios metu atrasime įvairias ir kerinčias atostogų vietas, kurias gali pasiūlyti Turkija.

Stambulas – kur Rytai susitinka su Vakarais

Europos ir Azijos kryžkelėje įsikūręs Stambulas – istorijos kupinas ir gyvybe alsuojantis miestas. Negalima nesižavėti didingais Hagia Sophia ir Mėlynosios mečetės kupolais ir minaretais, liudijančiais turtingą miesto paveldą. Pasivaikščiokite labirintinėmis Didžiojo turgaus gatvelėmis, kur prieskonių aromatas maišosi su ryškiomis turkiškų kilimų ir sudėtingo dizaino keramikos dirbinių spalvomis. Nepamirškite pasimėgauti tradicine turkiška pirtimi – šimtmečius skaičiuojančia atjauninančia patirtimi.

Kapadokija – siurrealistinė stebuklų šalis

Išvykę į pačią Anatolijos širdį, atsidursite Kapadokijoje – regione, garsėjančiame nežemiškais kraštovaizdžiais ir pasakiškais kaminais. Saulėtekio metu pakilkite oro balionu ir iš paukščio skrydžio apžiūrėkite į Mėnulį panašią vietovę, kurioje gausu senovinių urvinių būstų ir uolose iškaltų bažnyčių. Apžiūrėkite minkštoje tufo uolienoje iškaltus požeminius miestus, kuriuose ankstyvieji krikščionys ieškojo prieglobsčio nuo persekiojimų. Nuotykių ištroškusiems žmonėms siūlomi pėsčiųjų takai, vingiuojantys per slėnius ir kiekviename žingsnyje atveriantys paslėptus urvus ir kvapą gniaužiančius vaizdus.

Antalija – saulė, jūra ir smėlis

Ieškančius poilsio po Viduržemio jūros saule Antalija vilioja savo tyrais paplūdimiais ir krištolo skaidrumo vandeniu. Nesvarbu, ar mėgstate gyvą Konjaalčio paplūdimio atmosferą, ar nuošalias Kaputašo paplūdimio įlankėles, čia savo vietą ras kiekvienas saulės mylėtojas. Pasinerkite į povandeninį Viduržemio jūros pasaulį, kuriame knibždėte knibžda spalvingų jūros gyvūnų ir senovinių laivų liekanų, laukiančių, kol jas ištirsite. Po dienos, praleistos saulėje, pasivaikščiokite akmenimis grįstomis Antalijos senamiesčio gatvelėmis, kur istorija atgyja tarp žavingos Osmanų imperijos architektūros ir senovinių kavinių.

Pamukalė – gamtos šedevras

Pietvakarių Turkijoje yra Pamukalė – gamtos stebuklas, garsėjantis kaskadinėmis travertino baseinų terasomis. Šie siurrealistiniai dariniai, per tūkstantmečius susiformavę iš mineralinių terminių vandenų, sukuria nežemišką kraštovaizdį, kuris atrodo tarsi iš sapno. Pasimaudykite jauninančiuose terminiuose baseinuose, kurie, kaip tikima, nuo senų laikų turi gydomųjų savybių. Netoliese esančiame senoviniame Hierapolio mieste galima žvilgtelėti į praeitį – čia yra gerai išsilaikiusių griuvėsių, įskaitant didingą teatrą ir nekropolį, iš kurio atsiveria vaizdas į mirguliuojančius baseinus.

Bodrumas – turtingųjų ir garsiųjų žaidimų aikštelė

Egėjo jūros pakrantėje įsikūręs Bodrumas dvelkia rafinuotumu ir spindesiu, pritraukdamas keliautojus ir jachtų entuziastus iš viso pasaulio. Apžiūrėkite įspūdingą Bodrumo pilį, kurią XV a. pastatė Šventojo Jono riteriai ir kurioje dabar įsikūręs Povandeninės archeologijos muziejus. Pasivaikščiokite po triukšmingą prieplauką, kurioje stovi prabangios jachtos, arba nuplaukite į ramias įlankas ir paslėptas įlankėles palei raižytą pusiasalio pakrantę. Atėjus nakčiai Bodrumas atgyja ir čia verda naktinis gyvenimas – nuo prašmatnių kokteilių barų iki klubų po atviru dangumi, kuriuose muzika skamba iki ankstyvo vakaro.

Nuo senovinių Stambulo gatvių iki saulės nutviekstų Antalijos paplūdimių – Turkija siūlo atostogų patirtį, kokios neturi niekas kitas. Nesvarbu, ar jus traukia turtinga istorija, gamtos stebuklai, ar gyvybinga kultūra, šioje kerinčioje šalyje, kur Rytai susilieja su Vakarais, kiekvienas ras ką nors sau. Taigi susikraukite lagaminus, pasinerkite į šiltą turkų svetingumą ir pasiruoškite kurti prisiminimus, kurie liks ilgam. Visas keliones į Turkiją galite įsigyti adresu https://www.pasirinksparnus.lt/kelione-i-turkija.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *